Ballina Etiketimet Greke

Etiketim: greke

GREQI – Masat kufizuese antiCovid-19 pritet të ndikojnë në ekonomi

ATHINË, 2 dhjetor /ATSH-ANA/ - Vala e masave kufizuese të marra nga qeveria për të ndaluar valën e dytë të pandemisë në 7 nëntor...

Ambasada në Athinë: Kanë mbërritur pasaportat dhe kartat e identitetit për...

TIRANË, 12 shtator/ATSH/ Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njoftoi sot se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat e Identitetit për aplikimet e kryera deri...

GREQI – Përleshje për pengimin e ndërtimit të qendrave për migrantët

SAMOS, 27 shkurt /ATSH-ANSA/ - Të paktën 50 persona të plagosur, 40 agjentë policie dhe 10 demonstrues, është bilanci i dy ditëve të kaluara...

SOFT NEWS – Tom Hanks bëhet edhe grek!

ATHINË, 27 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos i dha sot titullin “Shtetas nderi” aktorit të njohur amerikan Tom Hanks, i pasionuar pas...

DEMOGRAFI – Popullsia e Greqisë në ulje alarmante

ATHINË, 10 dhjetor /ATSH-ANA/ - Popullsia greke ka qenë në rënie të shpejtë që nga viti 2011, viti i parë në të cilin është...

GREQI – Rishikimi i Kushtetutës në hapat e fundit

ATHINË, 19 nëntor /ATSH-ANA/ - Procedurat parlamentare për rishikimin e Kushtetutës greke kanë hyrë në hapat e fundit, shoqëruar me debate parlamentare, ku procesi...

Tepelenë, inspektim për ndërtimin e varrezave të ushtarëve grekë në fshatin...

TIRANË, 19 shtator/ATSH/- Në kantierin e Sajmolës në fshatin Dragot në Tepelenë u zhvillua një vizitë pune në varrezat e ushtarëve grekë, nga një...

QIPRO – Athina përshëndet bisedimet greko-turke për ishullin

NIKOZIA, 29 korrik /ATSH-DPA/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka mirëpritur takimin mes udhëheqësve grekë dhe turq në Qipro për të shqyrtuar mundësinë e...

Eurostat: Shqipëria destinacioni i parë i turistëve grekë

TIRANË, 4 korrik /ATSH/ - Gjatë vitit 2017, shtetasit grekë, vendi i të cilëve është anëtar i Bashkimit Europain, patën si destinacion të parë...

MJEDIS – Ndryshimi i klimës, kërcënimi më i frikshëm në botë

ROMË, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - Ndryshimi i klimës është kërcënimi më i frikshëm për botën, më i frikshëm se ISIS, sulmet kibernetike apo armët...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA