Ballina Etiketimet Grant

Etiketim: grant

BRUKSEL – KE miraton grantin 200 milionë euro për “Alitalia”-n

BRUKSEL, 4 shtator /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian dha sot miratimin për një grant me vlerë 200 milionë euro (236 milion dollarë) nga shteti italian...

Infrastrukturë moderne me 12 korsi në Morinë, me mbështetjen e grantit...

TIRANË, 27 gusht /ATSH/ Pika e kalimit kufitar të Morinës është përmirësuar falë grantit të BE-së. Që nga korriku i vitit 2018, kjo infrastrukturë moderne...

Rehabilitimi i banesave pas fatkeqësisë/ Miratohen marrëveshjet e bashkëpunimit

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot marrëveshjen e grantit me konfederatën zvicerane, si dhe marrëveshjet me Turqinë, Caritas “Shqiptar”,  fondacionin Firdeus dhe...

Grantet për rikonstruksionin e banesave/ Nis nënshkrimi i kontratave me banorët...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Bashkia e Kurbinit ka filluar nënshkrimin e kontratave me banorët që janë përfitues nga granti i Rindërtimit për rikonstruksionet e banesave...

115 milionë euro nga KE për rindërtimin/ Të mërkurën nënshkruhet granti...

TIRANË, 14 prill/ATSH/ Granti i parë prej 15 milionë eurosh, pjesë e grantit prej 115 milionë euro, që Komisioni Europian i akordoi Shqipërisë për...

Fondi japonez u jep komunave afro 2.8 mln dollarë për rritjen...

PRISHTINË, 27 shkurt /ATSH/ Fondi Shoqëror i Zhvillimit Japonez ka dhënë një grant prej afro 2,8 milionë eurosh për komunat e Kosovës për rritjen...

Shifra rekord në Konferencën e Donatorëve, Ahmetaj: Qeveria shqiptare, institucion i...

TIRANË, 18 shkurt/ATSH/ Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj deklaroi se qeveria shqiptare është kthyer në një institucion të besueshëm për Komisionin dhe Bashkimin Europian...

Ambasada japoneze, 74 600 euro grant për shtimin e hapësirave të gjelbra...

TIRANË, 18 shkurt/ATSH/ Qeveria japoneze i ka dhënë një grant prej 74 600 eurosh bashkisë së Elbasanit. Qëllimi i këtij granti është ofrimi i...

Qeveria e Japonisë grant prej 76 320 eurosh bashkisë së Skraparit...

TIRANË, 7 shkurt/ATSH/ Qeveria japoneze i akordoi bashkisë Skrapar një grant prej 76 320 eurosh, në kuadër të skemës së granteve të Qeverisë së...

IPARD II /Aplikanët fitues e përfitojnë grantin me një këst pas...

TIRANË, 30 dhjetor /ATSH/- Aplikantët fitues të Programit IPARS II, e përftojnë financim total të grantit me një këst, pas përfundimit të investimit (projektit)...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA