Ballina Etiketimet Gramoz Ruci

Etiketim: Gramoz Ruci

Ruçi, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-kryeparlamentarit turk Akbulut

TIRANË, 20 prill /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i ka dërguar një letër ngushëllimi kryetarit të Asamblesë së Madhe të Turqisë, Mustafa Şentop,...

Ruçi uron presidenten Osmani: Vizioni dhe energjitë tuaja, garanci  për një...

TIRANË, 5 prill /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka uruar sot presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani. “Me rastin e zgjedhjes tuaj Presidente...

Ruçi: Shqipëria anëtare e NATO-s, gati për hapjen e negociatave me...

TIRANË, 1 prill /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka përshëndetur sot 12-vjetorin e anëtarësimit zyrtar të Shqipërisë në NATO. “Sot është një datë historike...

Ruçi pret zv.kryeministrin e Maqedonisë së Veriut: Bashkëpunimi mes dy vendeve,...

TIRANË, 23 mars /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti zëvëndëskryeministrin e parë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, i cili ndodhet...

Ruçi apel KQZ-së: Të gjitha subjektet politike në garë, të jenë...

TIRANË, 17 mars /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ishte sot i pranishëm së bashku me Kryeministrin Edi Rama në Fier ku u prezantua...

Ruçi-Serban: Mirënjohje për mbështetjen për çeljen e negociatave

TIRANË, 17 mars /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti ambasadorin e ri të Rumanisë, Octavian Serban. Pasi e uroi ambasadorin Serban për detyrën në...

Japonia, ndër donatorët më të rëndësishëm për Shqipërinë

TIRANË, 10 mars /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi priti ambasadorin e Japonisë, Mitsuyuki Takada. Ruçi vlerësoi bashkëpunimin shumë të mirë ndërmjet të dy vendeve...

Dita e Çlirimit të Bullgarisë/ Ruçi uron Karayancheva: Mirënjohje për mbështetjen...

TIRANË, 3 mars /ATSH/ Me rastin e Ditës së Çlirimit të Bullgarisë, Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i ka dërguar një letër urimi Kryetares...

Ndarja nga jeta e artistit Kujtim Gjonaj/ Ruçi: Krenari artistike e...

TIRANË, 1 mars /ATSH/ Regjisori dhe skenaristi Kujtim Gjonaj, është ndarë ditën e djeshme në moshën 74-vjeçare nga jeta për shkak të COVID-19. Ai...

Dita e Pavarësisë së Estonisë/ Ruçi uron homologun Põlluaas: Mirënjohje për...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ka dërguar një letër urimi presidentit të Parlamentit (Riigikogu) të Estonisë, Henn Põlluaas, me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA