Ballina Etiketimet Gra

Etiketim: gra

Stop dhunës, për herë të parë video për gratë dhe vajzat...

TIRANË, 13 gusht/ATSH/ - Gratë dhe vajzat me aftësi të kufizuara shpesh përjetojnë diskriminim të dyfishtë, për arsye të gjinisë dhe aftësive të tyre...

STUDIM – Rreziku nga Alzheimeri më i lartë te gratë me...

ANKARA, 23 korrik /ATSH-AFP/ - Rreziku nga Alzheimeri mund të rritet për 70% te gratë që kanë pesë ose më shumë fëmijë, sipas një...

STUDIM – Rreziku nga Alzheimeri më i lartë te gratë me...

ANKARA, 21 korrik /ATSH-AFP/ - Rreziku nga Alzheimeri mund të rritet 70% te gratë që kanë pesë ose më shumë fëmijë, sipas një studimi. Një...

Bota e gruas arbëreshe, midis traditës, trashëgimisë dhe aktualitetit në një...

TIRANË, 30 qershor/ATSH/- Katër gra arbëreshe, me dashuri dhe profesionalizëm, i kanë dhënë jetë një vepre unike duke paraqitur në mënyrë të plotë dhe...

SOCIALE – Argumente “të trishta” për mospromovimin e britanikeve në poste...

LONDËR, 31 maj /ATSH-AFP/ - Argumentet e grupeve të mëdha britanike për të justifikuar mungesën e grave në postet drejtuese janë të trishta dhe...

SOFT NEWS – Për herë të parë java saudite e modës...

RIAD, 11 prill /ATSH-AFP/ - Arabia Saudite, ku princi trashëgimtar ka ndërmarrë reforma të thella sociale, ka pritur dje për herë të parë "Javën...

Forcim i rolit të gruas në shoqëri dhe vendimmarrje

TIRANË, 27 Mars/ATSH/ - Forcimi i rolit të gruas në shoqëri dhe vendimmarrje, si dhe rritja e kuotave të përfaqësimit të grave në parlament...

Administratë publike të depolitizuar dhe profesionale

TIRANË, 23 Mars/ATSH/.- Krijimi i një administrate publike të depolitizuar dhe profesionale duhet të jetë prioriteti numër 1, deklaroi të premten Presidenti Ilir Meta. I...

LONDËR – Gratë kineze të biznesit në krye të listës së...

LONDËR, 10 mars /ATSH-AA/ - Gratë kineze të biznesit edhe këtë vit kryesojnë listën e grave miliardere, të cilat e kanë fituar vetë pasurinë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA