Ballina Etiketimet Gjykates

Etiketim: gjykates

SLLOVAKI – Arrestohen 13 gjykatës për korrupsion

BRATISLAVË, 11 mars /ATSH-DPA/- Policia sllovake arrestoi sot 13 gjykatës dhe disa persona të tjerë të dyshuar për korrupsion, njoftuan mediet, që theksuan se...

Prokurorët dhe gjyqtarët që nuk kaluan Vetingun, Rama: Janë sot grupi...

TIRANË, 9 tetor/ATSH/- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga foltorja e Kuvendit se "ka ardhur koha që të reagojmë me forcë ndaj prokurorëve dhe...

VATIKAN – Papa zgjedh gjykatësin më të lartë të Vatikanit

VATIKAN, 3 tetor /ATSH-DPA/ Papa Françesku ka emëruar një ekspert të njohur italian të antimafias, si gjykatësin më të lartë penal të Shtetit të...

Çështja “Dritan Dajti”, Rama: Gjykatësit nuk do të shpëtojnë lehtë

TIRANË, 13 shkurt/ATSH/ - Kryeministri Edi Rama ka folur me tone të ashpra për ndryshimin e vendimit nga Apeli i Krimeve të Rënda për...

NJU JORK – Gjyqtari i zgjedhur nga Trump për Gjykatën Supreme...

NJU JORK, 24 shtator /ATSH-ANSA/ - Një tjetër akuzë për Brett Kavanaugh, gjyqtarin e zgjedhur nga Donald Trump për Gjykatën Supreme, për ngacmim seksual,...

SHBA – Trump emëron Brett Kavanaugh në Gjykatën Supreme

UASHINGTON, 10 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot emërimin e juristit, Brett Kavanaugh në Gjykatën Supreme të SHBA-së duke konsoliduar kështu...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA