Ballina Etiketimet Gjurmim

Etiketim: gjurmim

BRUKSEL – KE: Vendet anëtare të shtojnë efikasitetin në testim/gjurmimin e...

BRUKSEL, 28 tetor /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian po nxit vendet anëtare të ndajnë në mënyrë më efikase të dhënat për COVID-19, të sigurohen që...

COVID-19 – Sllovenia pezullon gjurmimin e kontakteve, ngarkesa e rasteve bëhet...

LJUBLJANË, 18 tetor /ATSH-DPA/ - Autoritetet sllovene pezulluan sot përpjekjet e tyre për gjurmimin e kontakteve duke përmendur ngarkesën e pakontrollueshme të rasteve të...

“Mirëdita, jemi forcat e armatosura”!… Në Spanjë ushtria gjurmon rastet me...

MADRID, 3 tetor /ATSH-AFP/ - "Mirëdita, jemi forcat e armatosura!". Ju duhet të vendoseni në karantinë!". Me kufje me mikrofonë, me grada në shpatulla,...

STUDIM – Testimi dhe gjurmimi thelbësorë, por jo të mjaftueshëm për...

PARIS, 19 gusht /ATSH-AFP/ - Testimi për COVID-19 dhe gjurmimi i kontakteve të personave të infektuar janë masa thelbësore për të ngadalësuar qarkullimin e...

SUEDI – ECDC: Testim dhe gjurmim i rasteve për të frenuar...

STOKHOLM, 10 gusht /ATSH-DPA/ - Agjencia e Sëmundjes Infektive në Europë u bëri thirrje vendeve të vazhdojnë të zbatojnë masat e duhura për distancimin...

GJENEVË – Zvicra nis përdorimin e aplikacionit gjurmues të COVID-19

GJENEVË, 24 qershor /ATSH-AFP/- Qeveria zvicerane njoftoi sot shpërndarjen në shkallë të gjerë të aplikacionit për gjurmimin e COVID-19, i quajtur "SwissCOVID", duke filluar...

TOKIO – Japonia prezanton një aplikacion për gjurmimin e COVID-19

TOKIO, 18 qershor /ATSH-AFP/ - Japonia do t'i shtohet listës së vendeve që kanë prezantuar një aplikacion në telefon për gjurmimin e kontakteve në...

BRITANI E MADHE – Boris Johnson mbron sistemin e gjurmimit të...

LONDËR, 3 qershor /ATSH-AFP/ - Kryeministri Boris Johnson mbrojti sot efikasitetin e sistemit të gjurmimit, i vendosur për të gjetur personat që kanë rënë...

LONDËR – Sistem i ri për gjurmimin e kontakteve të të...

LONDËR, 28 maj /ATSH-AFP/ - Shërbimet shëndetësore britanike ndërmorën sot në Angli një sistem të gjerë gjurmimi të kontakteve të të sëmurëve të prekur...

FRANCË – Dhoma e Ulët voton në favor të aplikacionit gjurmues...

PARIS, 27 maj /ATSH-AFP/- Deputetët francezë votuan sot për shpërndarjen e StopCovid, një aplikacion dixhital, që supozohet të ndihmojë në luftimin e epidemisë së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA