Ballina Etiketimet Gjobe

Etiketim: gjobe

ANGLI – Gjoba deri në 10 000 sterlina për shkelësit e...

LONDËR, 20 shtator /ATSH-DPA/ - Anglia është vendosur të zbatojë gjoba të ashpra për shkeljet e rregullave të vetizolimit gjatë pandemisë së koronavirusit. ''Ata që...

Aktivitet në kundërshtim me Aktin Normativ antiCovid/ 1 milion lekë gjobë...

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Policia e Shkodrës ka ndëshkuar me nga 1 milion lekë gjobë, pronarët e 3 lokaleve, pasi kanë ushtruar aktivitetin në kundërshtim...

Gjobitet me 1 milion lekë pronari i një lokali në Tiranë,...

TIRANË, 29 gusht/ATSH/ Policia e Tiranës ndëshkon me masë 1.000.000 gjobë dhe procedon penalisht pronarin e një lokali për mosbindje ndaj urdhrit të policisë, pasi...

Kontrollet për masat anti-COVID/ Gjobë me nga 3.000.000 lekë dy shtetas...

TIRANË, 10 gusht/ATSH/ Policia e Tiranës ka vijuar kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, duke...

NAPOLI – 1 000 euro gjobë për mosmbajtjen e maskës në...

ROMË, 26 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti i rajonit të Napolit ka ashpërsuar masat duke vendosur një gjobë prej 1 000 euro për mosmbajtjen e...

Durrës/ Organizoi dasmë në kundërshtim me Aktin Normativ, gjobitet administratori i...

TIRANË, 25 korrik/ATSH/ Policia e Durrësit ka ndëshkuar me masë administrative 1 milion lekë administratorin e një lokali, pasi organizoi dasmë në kundërshtim me...

SHBA – ”Novartis” paguan 642 milionë dollarë për dhënien fund të...

UASHINGTON, 2 korrik /ATSH-AFP/ - ''Novartis'' pranoi të paguajë 642 milionë dollarë për t'i dhënë fund ndjekjeve penale të ndërmarra nga drejtësia amerikane, që...

SOFT NEWS – Mos e përdor celularin kur ecën sepse… gjobitesh!

JAMATO, 26 qershor /ATSH-AA/ - Në qytetin Yamato në juglindje të Japonisë ndalohet përdorimi i celularit gjatë ecjes. Këshilli i qytetit nëpërmjet një rregulloreje vendosi...

”Johnson&Johnson” gjobitet 2,1 miliardë dollarë për produkte të dëmshme

UASHINGTON, 24 qershor /ATSH-AFP/ - Gjykata e Apelit në Misuri konfirmoi verdiktin, sipas të cilit, pudra e shitur nga grupi farmaceutik amerikan ''Johnson &...

Krimet mjedisore përgjatë rrjedhës së lumit Fan/ Gjobitet fabrika e pasurimit...

TIRANË, 9 qershor/ATSH/ Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, ka ushtruar kontroll në “Fabrikën e Bakrit” Fushë-Arrëz, sipas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA