Ballina Etiketimet Gjobe

Etiketim: gjobe

”Alibaba” gjobitet 2,8 miliardë dollarë për shkelje të rregullave të monopolit

PEKIN, 10 prill /ATSH-DPA/ - Rregullatorët kinezë gjobitën ''Alibaba Group'' me 2,8 miliardë dollarë me akuzën se gjiganti i shitjes me pakicë në internet...

Nuk zbatuan masat antikovid, masa administrative 2986 qytetarëve gjatë fundjavës

TIRANË, 21 shkurt/ATSH/ Vijojnë kontrollet e pandërprera në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Gjatë...

Masat antiCOVID/ 5.000.000 lekë gjobë një sipërmarrësi në Durrës

TIRANË 11 shkurt/ATSH/ Vijojnë kontrollet nga Policia e Durrësit, për monitorimin e zbatimit të masave anticovid, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19. Si rezultat...

BRUKSEL – Shkeli rregullat e BE-së për mbrojtjen e të dhënave,...

BRUKSEL, 26 janar /ATSH-ANSA/ - Aplikacioni WhatsApp, në pronësi të kompanisë Facebook, mund të marrë një gjobë deri në 50 milion euro për shkelje...

SPANJË – Volkswagen duhet të paguajë 16,3 milionë euro për emetimet...

OVIEDO, 25 janar /ATSH-AA/ - Një gjykatë e Madridit ka vendosur që prodhuesi gjerman i makinave Volswagen duhet të paguajë 16,3 milionë euro (19.8...

U gjobit me 1500 lekë/ KAS pranon ankimimin e kreut të...

TIRANË, 22 janar /ATSH/ Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve në KQZ vendosi ndryshimin e vendimit të Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve dhe pranimin e ankimit...

Shkelën vetëkarantinimit/ Ndëshkohen me gjobë 6 shtetas nga Britania e Madhe

TIRANË, 5 Janar/ATSH/ Policia Kufitare e Rinasit ka ndëshkuar 6 shtetas, me masën administrative 700.000 lekë secili, për shkelje të vetëkarantinimit të detyrueshëm 14-ditor...

1 000 dollarë gjobë nëse shkon të shohësh… fishekzjarrët!

SIDNEJ, 31 dhjetor /ATSH-DPA/ - Të gjithë ata që kërkojnë të shkelin ligjet e mbylljes së Portit të Sidnejit për të parë fishekzjarrët e...

Italia gjobit rëndë ”Apple” për mashtrim tregtar

ROMË, 30 nëntor /ATSH-AFP/ - Autoriteti italian i konkurrencës njoftoi të hënën se kishte gjobitur ''Apple'' me 10 milionë euro (11,97 milionë dollarë) për...

COVID-19 – Ukraina vendos gjoba për mosmbajtje të maskave në vende...

KIEV, 6 nëntor /ATSH-AFP/ - Parlamenti ukrainas votoi sot për masën e vendosjes së gjobave për personat që nuk mbajnë maska ​​në ambientet publike...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA