Ballina Etiketimet Gjoba

Etiketim: gjoba

Policia shton kontrollet për festat e 7 dhe 8 Marsit/ 792...

TIRANË, 5 mars/ATSH/ Policia e Shtetit ka shtuar kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese antikovid, në kuadër të ditëve festive 7 dhe...

GJERMANI – Gjoba për kompanitë që shkelin të drejtat e njeriut

BERLIN, 3 mars /ATSH-AFP/ - Gjermania do të vendosë gjoba të rënda për kompanitë, furnizuesit e të cilave apo filialet q[ shkelin të drejtat...

Nuk zbatuan masat antikovid/ Ndëshkohen me gjoba 866 shtetas

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Patrullat e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, gjatë 24 orëve të fundit, kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë,...

Protokollet antikovid/ Masë administrative 2953 qytetarëve gjatë fundjavës

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Patrullat e Përgjithshme të Policisë së shtetit, gjatë fundjavës, kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, 2490 shtetas që janë...

”Boeing” gjobitet miliona dollarë për mungesë sigurie

FLORIDA, 26 shkurt /ATSH-ANSA/ - Administrata Federale e Aviacionit (FAA), agjencia federale amerikane që mbikëqyr aviacionin civil, gjobiti kompaninë ''Boing'' me 6,6 milionë dollarë...

U konstatuan pa maskat mbrojtëse, ndëshkohen me masë administrative 984 qytetarë

TIRANË, 23 shkurt/ATSH/ Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, vijojnë kontrollet në të gjithë vendin,...

Nuk zbatuan masat antikovid/ Masë administrative për 1181 shtetas, 1173 prej...

TIRANË, 19 shkurt /ATSH/ Policia e Shtetit bën të ditur se janë  ndëshkuar me masë administrative 1181 shtetas që nuk zbatuan masat antikovid, 1173...

Nuk zbatuan masat antikovid, masë administrative për 952 shtetas gjatë 24...

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Sipas njoftimit...

Nuk respektuan masat antikovid/ Gjoba për 2673 qytetarë gjatë fundjavës

TIRANË, 15 shkurt/ATSH/ Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave antikovid. Gjatë fundjavës janë evidentuar dhe...

Moti i keq/ Siguria rrugore, 136 masa administrative drejtuesve të mjeteve...

TIRANË, 14 shkurt /ATSH – I. Vata/- Policia e Shtetit njofton se shërbimet e Policisë Rrugore në të gjithë vendin janë angazhuar maksimalisht, në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA