Ballina Etiketimet Gjoba

Etiketim: gjoba

Mbajtja e maskave/ Masa administrative 844 qytetarëve në shkelje, shoqërohen 12...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Strukturat e Policisë së Shtetit gjatë kontrolleve për zbatimin e masës së re për mbajtjen e maskës mbrojtëse ka evidentuar dhe...

Meta: Ushtari i parë i Republikës për mbrojtjen e Kushtetutës

TIRANË, 19 tetor /ATSH/ Presidenti Ilir Meta u shpreh sot se "është në një fushatë për respektimin e marrëveshjes së 5 qershorit, pasi është...

ROMË – Dhjetëra të gjobitur për shkeljen e rregullave antiCovid-19

ROMË, 11 tetor /ATSH-ANSA/ - Rreth 90 persona u identifikuan nga policia italiane në Romë për mosmbajtje të maskave, ndërkohë që u mësua se...

IZRAEL – Policia gjobit mijëra persona për mosmbajtjen e maskave

TEL AVIV, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Policia izraelite gjobiti sot mijëra qytetarë për shkeljen e rregullave të koronavirusit gjatë festave fetare, sidomos ata që...

IRAN –  Rohani: Gjoba për shkelje të rregullave antiCOVID-19

TEHERAN, 10 tetor /ATSH-DPA/ - Irani ka vendosur të aplikojë gjoba për shkeljen e rregullave antiCOVID-19, si edhe kufizime të reja, njoftoi sot qeveria. "Gjobat...

KANADA – Gjoba për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse

MONTREAL, 10 shtator /ATSH-AFP/ - Do të vendosen gjoba për qytetarët e pabindur që refuzojnë të mbajnë maska mbrojtëse, të detyrueshme në të gjitha...

Shpejtësi tej normave të lejuar/Policia gjobit 23 drejtues mjetesh

TIRANË, 8 gusht/ATSH/- Policia Rrugore ka ndëshkuar 15 drejtues automjetesh në 5 orë monitorim në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, pasi po udhëtonin me shpejtësi tej...

Taskforca kryen mbi 1300 kontrolle në fundjavë, gjoba dhe pezullim aktiviteti...

TIRANË, 3 gusht /ATSH/ Taskforca antiCOVID ka vijuar punën në terren me masa të shtuara edhe në fundjavë, për kontrollin dhe monitorimin e zbatimit...

ITALI – Gjoba prej 1 000 euro për mosmbajtjen e maskës

SALERNO, 25 korrik /ATSH-ANSA/ - Tri gjobat e para prej 1 000 euro u vunë sot për mospërdorimin e maskës në ambiente të mbyllura,...

Task forca antiCOVID/ Intensifikon kontrollet, 17 qytetarë gjobiten me nga 20...

TIRANË, 18 korrik/ATSH/Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka realizuar mbi 1300 inspektime dhe monitorime në të gjitha qarqet e vendit në 24 orët e fundit. Ministria e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA