Ballina Etiketimet Gjiknuri

Etiketim: gjiknuri

Gjiknuri: Paga më të larta për minatorët. Reagon LSI

TIRANË, 16 prill /ATSH/ - Në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë ka një draft të paraqitur nga grupet e sindikatave për statusin e minatorit,...

FOTO/ Kukës-Morinë, dublimi i urave përfundon brenda vitit

TIRANË, 14 prill/ATSH/- Brenda këtij viti, aksi që lidh Kukësin me Morinën, pjesë e Rrugës së Kombit do të jetë i përfunduar me urat...

Rruga e Kombit, Gjiknuri: Nuk do të ketë tarifë për kuksianët...

TIRANE, 11 Prill /ATSH/- Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri deklaroi të mërkurën se, për banorët e Kukësit që përdorin transportin publik në...

Statusi i naftëtarit, prioritet punonjësit e Ballshit

TIRANE, 11 Prill/ATSH/- Në 100-vjetorin e industrisë së naftës, ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri siguroi naftëtarët se po punohet për statusin e...

100 vjet industri nafte, Gjiknuri: Kompani ndërkombëtare interes për Shqipërinë

TIRANE, 11 Prill/ATSH/- Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë organizoi në Kuçovë një konferencë kushtuar 100 vjetorit të industrisë së naftës. Pusi i parë i kërkimit...

Gjiknuri: Së shpejti rivihet në punë rezerva e kromit në Vlan...

TIRANE, 5 Prill/ATSH/- Ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës Damian Gjiknuri në interpelancën me banorë të qarkut Kukës, përmes platformës së Bashkëqeverisjes Shqiperiaqeduam.al, tha se...

Abone për banorët e Kukësit

TIRANË, 3 Prill/ATSH-Maela Marini/.- "Çdo banor i zonës së Kukësit, si përdorues i shpeshtë i 'Rrugës së Kombit', do të mund të përfitojë nga sistemi...

Kategoritë që do të lehtësohen dhe investimi për Kukësin

TIRANE, 3 Prill /ATSH/- Qeveria ka marrë masa për lehtësimin e tarifimit nga rruga e kombit, të komunitetit lokal dhe përdoruesve të shpeshtë të kësaj...

Gjiknuri: Protesta në “Rrugën e Kombit” e motivuar politikisht

TIRANË, 3 Prill/ATSH-Maela Marini/ - Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri dënoi sot protestën e dhunshme në "Rrugën e Kombit", ndërsa e cilësoi...

Transporti multimodal, Gjiknuri në Sofje: Projekte të përbashkëta mes rajonit

Ministri Gjiknuri takon Komisioneren Europiane për Transportin, Violeta Bulc TIRANË, 20 Mars /ATSH/ - Shqipëria tanimë ka avancuar në koordinim me vendet fqinje duke aplikuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA