Ballina Etiketimet Gjermnai

Etiketim: gjermnai

GJERMANI – Eksportet e armëve bien ndjeshëm në vitin 2018

BERLIN, 28 dhjetor /ATSH-DPA/ - Gjermania regjistroi një rënie të ndjeshme të eksportit të armëve në vitin 2018, sipas të dhënave të publikuara nga...

Festë për 30-vjetorin e bashkëpunimit gjermano-shqiptar për zhvillim

TIRANË, 15 maj/ATSH/ - Në vitin 1988, Gjermania dhe Shqipëria vendosën marrëdhëniet për politikat zhvillimore. Që atëherë, dy vendet tona u kanë dhënë udhë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA