Ballina Etiketimet Gjeneve

Etiketim: gjeneve

ZVICËR – OKB: Pandemia mund të lërë 24,7 milionë të papunë

GJENEVË, 18 mars /ATSH-DPA/ - Pandemia e koronavirusit mund të shkaktojë humbjen e 24,7 milionë vendeve pune në të gjithë botën, nëse qeveritë nuk arrijnë të...

SOFT NEWS – COVID-19 nuk ”tremb” panairin e Gjenevës!

GJENEVË, 27 shkurt /ATSH-ANSA/ - Rasti i parë i koronavirusit në Zvicër nuk ka ndalur panairin ''Motor Show'' të Gjenevës. Bordi i drejtorëve të Fondacionit...

ZVICËR – Maas: Bota të parandalojë krimin e urrejtjes ndaj minoriteteve

GJENEVË, 24 shkurt /ATSH-DPA/ - Shtetet duhet të luftojnë paragjykimin kundër minoriteteve për të parandaluar krimet e urrejtjes, si sulmi javën e kaluar në...

ZVICËR – OBSH: Dritarja e mundësive po ngushtohet ndërsa virusi përhapet...

GJENEVË, 21 shkurt/ ATSH-DPA/ - Komuniteti ndërkombëtar duhet të shtojë përpjekjet për frenimin e koronavirusit, mes shqetësimit të infeksionit në Iran dhe Korenë e...

OBSH: Të dhënat më të fundit tregojnë për rënie të përhapjes...

GJENEVË, 17 shkurt /ATSH-DPA/- Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, tha OBSH, duke cituar një raport të...

ZVICËR – OBSH: Përhapja e koronavirusit përbën një kërcënim

GJENEVË, 11 shkurt /ATSH-DPA/ - Përhapja e koronavirusit që ka shkaktuar mbi 1 000 viktima në Kinë përbën një kërcënim shumë të rëndë për...

ZVICËR – OKB: Armpushimi në Libi bëhet i përhershëm

GJENEVË, 4 shkurt /ATSH-ANSA/- Fraksionet rivale në Libi ranë dakord ta kthejnë armëpushimin në një armëpushim të përhershëm, njoftoi OKB, një ditë pas takimit...

GJENEVË – OBSH: Virusi në Kinë ende një urgjencë ndërkombëtare

GJENEVË, 23 janar /ATSH-AFP/ - OBSH-ja theksoi sot se ishte ende herë për të aktivizuar alarmin ndërkombëtar përballë virusit të shfaqur në Kinë dhe...

GJENEVË – Erdogan: Turqia e detyruar të ndërhyjë në Siri përballë...

GJENEVË, 17 dhjetor /ATSH-AFP/ - Turqia ka qenë e detyruar të ndërhyjë ushtarakisht në Siri për shkak të pamjaftueshmërisë së ndihmave ndërkombëtare në mbështetje...

GJENEVË – Zaev: BE sinjalizon se për rajonin nuk ka alternativë...

SHKUP, 8 nëntor /ATSH-MIA/- Bashkimi Europian sinjalizoi se për rajonin nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit në Union. Proceset duhet të vazhdojnë sepse ekziston...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA