Ballina Etiketimet Geshtenja

Etiketim: geshtenja

90% e gështenjave që grumbullohen eksportohen kryesisht në Itali

TIRANË, 28 nëntor /ATSH/Gështenjat janë ndër kënaqësitë e vogla të dimrit, sido që preferojmë t'i përgatisim, në receta gatimesh, të ziera apo të pjekura. Frutat...

Përfitues 3 vite me radhë nga Skema Kombëtare/ Historia e Bislimit,...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Deri para disa vitesh luftohej thjesht për mbijetesë, ndërsa sot të ardhurat vjetore të fermerëve të zonës nga eksporti i gështenjës...

Luftë në mënyrë biologjike dëmtuesit të gështenjave/ Çuçi: Procesi nisi nga...

TIRANË, 14 qershor/ATSH/ Gështenja është një nga kulturat e rëndësishme për ekonominë në veri të vendit. Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Blendi Çuçi u...

Gështenja, burimi i pasur i ekonomisë rurale në veri të Shqipërisë,...

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ Zona veriore e vendit ka hapësirën më të madhe të mbjellë me gështenja në gjithë Shqipërinë. Kryeministri Edi Rama publikoi sot një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA