Ballina Etiketimet Gazprom

Etiketim: gazprom

BRUKSEL – Von der Leyen: ”Gazprom”-i nuk po reagon ndaj rritjes...

BRUKSEL, 20 tetor /ATSH-DPA/ - Gjiganti energjetik rus ''Gazprom'' deri tani nuk ka arritur t'i përgjigjet kërkesës në rritje të gazit nga Bashkimi Evropian,...

MOSKË – Gazprom: Kemi rritur vëllimin e eksportit të gazit natyror...

MOSKË, 18 tetor /ATSH-DPA/ - Gjigandi rus i energjisë, Gazprom, njoftoi sot se kishte rritur vëllimin e eksportit të gazit natyror gjatë nëntë muajve...

BRUKSEL – BE akuzon ”Gazprom” për manipulim të tregut

BRUKSEL, 18 shtator /ATSH-DPA/ - Disa anëtarë të Parlamentit Evropian akuzuan kompaninë ruse të gazit ''Gazprom'' për manipulim të mundshëm të tregut në funksion...

MOSKË – Gazprom: Çmimi i gazit natyror pritet të arrijë nivele...

MOSKË, 17 shtator /ATSH-AA/ - Çmimet e gazit natyror në Evropë, që po arrijnë nivele të larta për shkak të mungesës së furnizimit, mund...

RUSI – Përfundon gazsjellësi i shumëdiskutuar ”Nord Stream 2”

MOSKË, 10 shtator /ATSH-ANSA/ - Ndërtimi i gazsjellësit të shumëdiskutuar ''Nord Stream 2'' që kalon përmes detit Baltik përfundoi sot në mëngjes, deklaroi kompania...

POLONI – Gjobë rekord prej 6,45 miliardë eurosh kundër Gazprom-it

VARSHAVË, 7 tetor /ATSH-AFP/ - Zyra polake Antimonopol (UOKiK) njoftoi sot se kishte vendosur një gjobë rekord prej 23 miliardë zlloti (6,45 miliardë euro)...

VARSHAVË – Polonia gjobit “Gazprom” për mungesë bashkëpunimi për “Nord Sream...

VARSHAVË, 3 gusht /ATSH-PAP/ - Zyra Polake e Konkurrencës dhe Mbrojtjes së Konsumatorit ka gjobitur 47 milionë euro gjigantin rus të gazit “Gazprom” për...

RUSI – Gazprom njofton pagesën prej 2,9 miliardë eurosh për Ukrainën

MOSKË, 27 dhjetor /ATSH-AFP/ - Gjigandi rus i gazit "Gazprom" njoftoi sot se kishte paguar 2,9 miliardë dollarë për homologun ukrainas "Naftogaz" për t'i...

RUSI – Putin dhe Xi prezantojnë gazsjellësin e parë ruso-kinez

MOSKË, 2 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu kinez, Xi Jinping përshëndetën sot fillimin historik të gazsjellësit të parë që lidh...

POLONI – Refuzohen kontratat me Gazprom-in pas vitit 2022

VARSHAVË, 15 nëntor /ATSH-AFP/ - Kompania shtetërore polake e gazit PGNiG njoftoi sot në një deklaratë se nuk do të zgjasë përtej vitit 2022...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA