Ballina Etiketimet Gazetare

Etiketim: gazetare

Nikolla: Avancim i reformave për procesin e integrimit në BE

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla deklaroi sot se, kjo legjislaturë do të avancojë reformat që lidhen me procesin e integrimit evropian...

FUTBOLL – Kuman: U lodha duke u mbrojtur

BARCELONË, 4 tetor /ATSH-MIA/ - Një ditë para derbit në La Ligën spanjolle, në të cilën Barcelona do të përballet me Ateltiko Madrid, trajneri...

BRUKSEL – BE dënon ashpër veprimet e Rusisë kundër medias vendase

BRUKSEL, 22 korrik /ATSH-ANSA/- Bashkimi Evropian ka dënuar veprimet e fundit të autoriteteve ruse ndaj medias së pavarur dhe organizatave të shoqërisë civile. ''Fakti që...

Nga sot edhe gazetarët në listën për vaksinimin antikovid

PRISHTINË, 1 korrik /ATSH/ Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se nga sot në listën për vaksinim kundër koronavirusit do të përfshihen edhe...

BRUKSEL – Italia ndër vendet e para në Europë për sulmet...

BRUKSEL, 28 prill /ATSH-ANSA/ - Italia renditet e dyta, pas Rusisë, për numrin e raporteve të sulmeve fizike kundër gazetarëve në vitin 2020, e...

Gazetarja merr vaksinën live gjatë intervistës me kryeministrin Rama

TIRANË, 3 prill/ATSH/ Gazetarja Nisida Tufa u vaksinua direkt teksa po intervistonte Kryeministrin Edi Rama. “Do të vaksinohem direkt me vaksinën “Sinovac” gjatë intervistës, sepse...

FOKUS – KiE: Ka ardhur koha që Hungaria të rivendosë lirinë...

BRUKSEL, 30 mars /ATSH-ANSA/ - Ka ardhur koha që Hungaria të rivendosë lirinë e medias dhe gazetarëve, deklaroi komisionerja për të Drejtat e Njeriut...

KINË – Arrestohet një gazetare e njohur australiane

SIDNEJ, 8 shkurt /ATSH-DPA/ - Një gazetare e njohur australiane, e lindur në Kinë, është arrestuar zyrtarisht atje pas gjashtë muajsh paraburgimi, konfirmoi sot...

BM – Londra dëbon tre agjentë kinezë, të maskuar nën petkun...

LONDËR, 5 shkurt /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe dëboi tre agjentë kinezë që jetonin në vend që prej disa muajsh duke u paraqitur si...

FOKUS – Numër rekord gazetarësh të burgosur në 2020

NJU JORK, 15 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një numër rekord gazetarësh u burgosën në vitin 2020, sipas Komitetit për Mbrojtjen e gazetarëve (CPJ), që akuzon...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA