Ballina Etiketimet Gare

Etiketim: gare

FOTOGALERI/ Produkt i ri turistik, bregdeti i Darëzezës shndërrohet në një...

TIRANË, 28 tetor/ATSH/ Për herë të parë bregdeti i Darëzezës në Fier do të shndërrohet në një "pistë" hipizmi. Drejtoresha e Turizmit në bashkinë e...

Akademia e Sigurisë/ Mbyllet dita e dytë e testimeve për 400...

TIRANË, 28 tetor/ATSH / Në Akademinë e Sigurisë është mbyllur dhe dita e dytë e intervistës dhe testit psikologjik në garën për Patrullë të...

ZVICËR – IFPMA: Gara për vaksinat antiCOVID-19 do të përmbushë standardet

GJENEVË, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Disa drejtues të ndërmarrjeve farmaceutike u zotuan sot të respektojnë standardet e sigurisë në garën për vaksinën kundër COVID-19,...

Art në karantinë/ Bulqizë, çelet gara për pikturën dhe poezinë më...

TIRANË, 21 prill/ATSH - A. Fortuzi/ Bashkia e Bulqizës ka çelur garën për poezinë dhe pikturën më të bukur të realizuar nga shtëpia. Gara "Poezi,...

MJEKËSI – Australia në garë për vaksinën kundër COVID-19

SIDNEJ,16 mars /ATSH-ANSA/- Kryhet hapi i parë i rëndësishëm përpara në zhvillimin e një vaksine për të trajtuar ose parandaluar koronavirusin në Australi, ku...

Ndërtimi i banesave për të prekurit nga tërmeti, APP shpall garën...

TIRANË, 10 mars/ATSH/ Qeveria ka shpallur garën ndërkombëtare për rindërtimin e 2500 banesave individuale për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit...

Gara për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit, përzgjidhen katër nga...

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/ Komisioni i Përzgjedhjes për Drejtorin e BKH-së, në datat 26 dhe 27 shkurt 2020, zhvilloi intervistat e strukturuara me 8 kandidatët...

SHBA – Duel ”pa pengesa” mes kandidatëve demokratë në garën drejt...

UASHINGTON, 15 janar /ATSH-ANSA/- Duel pa asnjë pengesë, ai mes kandidatëve demokratë pretendentë për garën drejt Shtëpisë së Bardhë. Takimi tjetër për zgjedhjet primare do...

Arta Cika, shqiptarja në garën “TechWomen100 award” në Britani

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ Shqiptarja Arta Cika merr pjesë në garën “TechWomen100 award”, që zhvillohet në Britani. "Cika është mes 200 grave të tjera profesioniste...

FOTOGALERI/ Të rinjtë në maratonë

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ Edicioni i katërt i maratonës së Tiranës erdhi me një hapësirë speciale për të rinjtë e qytetit me kategorinë “Fun Run”, e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA