Ballina Etiketimet Gara

Etiketim: gara

GJERMANI – Gara për pasuesin e Merkel gjithnjë e më dinamike

BERLIN, 27 nëntor /ATSH-DPA/ - Norbert Roettgen pasi humbi në garën e kristian-demokratëve të kancelares gjermane Angela Merkel, mori një rritje në sondazhe, ku...

FORMULA 1 – Zbulohet kalendari i garave për vitin 2021

ZYRIH, 11 nëntor /ATSH-AA/ - Është shpallur draft-kalendari i Kampionatit Botëror në Formula 1 për vitin 2021, një ndër organizimet më të mëdha të...

FORMULA 1 – Gara e radhës në Itali

IMOLA, 30 tetor /ATSH-AA/ - Në Itali do të mbahet gara e 13-të e sezonit 2020 në Formula 1. Gara për Çmimin e Madh të...

FORMULA 1 – Gara e radhës në Portugali

LISBONË, 23 tetor /ATSH-AA/- Gara në Formula 1 këtë fundjavë do të mbahet në Portugali ndërsa pista ndërkombëtare Algavre do të presë të dielën...

FORMULA 1 – Rusia stacioni i radhës

SOÇI, 26 shtator /ATSH-AA/ - Gara e dhjetë e kalendarit për vitin 2020 që është revizionuar për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri...

FORMULA 1 – Italia sërish mikpritëse

FIRENCE, 11 shtator /ATSH-AA/ - Emocionet në Kampionatin Botëror të Formula 1 do të vazhdojnë me garën e nëntë të sezonit që do të...

SOFT NEWS – Kanye West përfundon garën… presidenciale!

NJU JORK, 16 korrik /ATSH-DPA/ - Reperi Kanye West raportohet se po përfundon fushatën presidenciale të nisur më 4 korrik. "Ai është jashtë kësaj fushate",...

FORMULA 1 – Kalendarit të garave i shtohen Italia dhe Rusia

FIRENCE, 13 korrik /ATSH-AA/ - Kalendarit të Kampionatit Botëror të Formula 1 për sezonin 2020 i janë shtuar edhe garat e Italisë dhe Rusisë. Në...

F1 – Anulohen garat në Azerbajxhan, Singapor dhe Japoni

MYNIH, 12 qershor /ATSH-DPA/ - Garat e Formula 1, në Azerbajxhan, Singapor dhe Japoni janë anuluar këtë sezon për shkak të pandemisë së koronavirusit. "Si...

Lezhë/ Sporte ujore për kthimin e lumit Drin në atraksion turistik

TIRANË, 9 qershor/ATSH/ Kthimi i lumit Drin në një atraksion turistik, përmes organizimit të sporteve ujore është nisma më e fundit e bashkisë së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA