Ballina Etiketimet FSHZH

Etiketim: FSHZH

Rehabilitohet pas 36 vitesh rruga për në Kalanë e Beratit

TIRANË, 31 maj/ATSH/- Pas 36 vitesh ka nisur rehabilitimin rruga për në kalanë e Beratit. Ndërhyrja është pjesë e një pakete investimesh prej rreth 13.5...

Vijon puna për restaurimin e fshatrave të Jugut

TIRANË, 16 maj /ATSH/- Në fshatrat e Vunoit dhe Dhërmiut vazhdon puna për rikualifikimin dhe restaurimin e fasadave dhe çative të shtëpive. Ndërsa kanë përfunduar...

Shëtitorja e Sarandës, me pamje të re dhe infrastrukturë moderne

TIRANË, 11 maj /ATSH/-Saranda një qëndër e rëndësishme turistike në jug të vendit, do të ketë një shëtitore me pamje të re dhe infrastrukturë...

Investime në Lezhë për një zhvillim të paprecedentë të gjithë rajonit

TIRANË, 8 maj/ATSH/-Disa projekte të rëndësishme do të investohen nga qeveria në Lezhë me impakt të jashtëzakonshëm në turizëm, infrastrukturë dhe agro-turizëm. Benet Beci, Drejtor...

Investimet në korridorin e Jugut, përfitojnë 84 mijë banorë dhe rreth...

TIRANË, 27 prill/ATSH/- Në korridorin turistik të Jugut ka nisur puna për zhvillimin e produkteve turistike për bashkitë Berat, Gjirokastër, Sarandë, Përmet. Strategjia do të...

Foto/ Nis puna për bulevardin e ri në Vlorë

VLORË, 10 Mars/ATSH/.- Kanë nisur punimet për rikonstruksionin e bulevardit “Ismail Qemali” në Vlorë, një projekt i financuar nga qeveria shqiptare në kuadrin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA