Ballina Etiketimet FSHF

Etiketim: FSHF

Fillon grumbullimi i Kombëtares së Futbollit për moshat U-15

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ - Kombëtarja Shqiptare e Futbollit për moshat U-15 ka filluar ditën e sotme grumbullimin gjashtë ditor që po zhvillohet nën urdhrat...

Kombëtarja, FSHF synon rritjen e numrin të lojtarëve nga ekipet shqiptare

TIRANË, 1 shkurt/ATSH/ - Departamenti i Futbollit në Federatën Shqiptare të Futbollit ka zhvilluar mbledhjen e parë për këtë vit me trajnerët e ekipeve...

Lituani 2020, Kombëtarja Shqiptare e Futsalit fazë përgatitore në Prishtinë

TIRANË, 30 janar/ATSH/ - Kombëtarja Shqiptare e Futsalit është duke kryer një minifazë përgatitore në Prishtinë në prag të ndeshjeve eliminatore për kualifikimin në...

Përcaktohet kalendari i Kupës së Shqipërisë për moshat

TIRANË, 17 janar /ATSH/ - Këtë fundjavë do të rikthehet Kupa e Shqipërisë për moshat, U-19 dhe U-17, sipas një njoftimi të realizuar për...

Clarke: Futbolli shqiptar, rritje të madhe në dekadën e fundit

TIRANË, 11 Janar /ATSH/ -“Futbolli shqiptar ka pasur një rritje të madhe në dekadën e fundit”, u shpreh Presidenti i Federatës Angleze të Futbollit,...

Dorëzohen stemat e FIFA-s për arbitrimin shqiptar

TIRANË, 10 janar /ATSH/ - 4 arbitra, mes tyre një femër, kanë marrë stemat e FIFA-s për vitin 2019. Enea Jorgji, Eldorjan Hamiti, Juxhin Xhaja...

Duka: Bashkëpunim më i madh ndërmjet aktorëve të futbollit në 2019-ën

TIRANË, 20 dhjetor /ATSH/ - Federata Shqiptare e Futbollit synon një bashkëpunim më të madh ndërmjet aktorëve të futbollit në vitin e ardhshëm për...

FSHF, përcakton arbitrat për ndeshjet e të shtunës

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ - Sot pasdite luhen dy sfida të rëndësishme në kampionatin Shqiptar të kategorisë superior. Në Laç, në orën 14 do...

FUTBOLL – Kompeticionet në FSHF, fillon procesi i licencimit të klubeve

TIRANË, 13 dhjetor/ATSH/ - Sektori i Licencimit në Federatën Shqiptare të Futbollit informon të gjithë klubet dhe opinionin publik se ka filluar procesi i...

Përfundon kursi UEFA A për Kosovën

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ - Në ambientet e qendrës stërvitore të ekipeve kombëtare në Kamëz, është mbyllur sot, kursi UEFA A. Trajnerët që ndoqën këtë kurs...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA