Ballina Etiketimet Frankfurt

Etiketim: frankfurt

GJERMANI – Papunësia në rënie përballë valës së dytë të COVID-19

FRANKFURT, 29 tetor /ATSH-AFP/ - Niveli i papunësisë ka regjistruar një rënie të lehtë në muajin tetor në Gjermani, në 6,2%, në një treg...

COVID-19 – Frankfurti mbyll tregjet e famshme të Krishtlindjeve, ndërsa rastet...

FRANKFURT, 25 tetor /ATSH-DPA/ -  Qyteti gjerman i Frankfurtit, i njohur për tregjet e tij të Krishtlindjeve, ka futur kufizime më të ashpra ndërsa rastet...

COVID-19 – Panairi i Librit në Frankfurt organizohet pa publik

FRANKFURT, 12 tetor /ATSH-DPA/ - Organizatorët e Panairit të Librit në Frankfurt ndryshuan sot një vendim të mëparshëm dhe anuluan të gjitha ngjarjet publike...

FRANKFURT – BQE u mundëson bankave europiane 174,5 miliardë euro kredi

FRANKFURT, 24 shtator /ATSH-ANSA/ - Banka Qendrore Europiane u ka dhënë bankave europiane kredi me vlerë 174,5 miliardë euro. Kërkesa, e cila renditet në krye...

GJERMANI – COVID-19 ”i shkurton” 4 000 vende pune aeroportit të...

FRANKFURT, 4 gusht /ATSH-DPA/ - ''Fraport'', operatori i Aeroportit të Frankfurtit, njoftoi planet për të shkurtuar deri në 4 000 vende pune, pasi kriza...

Berlini humbet… Javën e Modës

FRANKFURT, 8 qershor /ATSH-DPA/- Java e Modës gjermane, që deri më tani është zhvilluar në kryeqytetin e Berlinit, do të organizohet në Frankfurt vitin...

GJERMANI – Panairi më i madh në botë i librit zhvillohet...

FRANKFURT, 27 maj /ATSH-DPA/ - Panairi i Librit në Frankfurt, panairi më i madh në botë për libra, do të zhvillohet në tetor pavarësisht...

COVID-19/ Mjeku shqiptar në Frankfurt, Dasho: Masat e marra nga qeveria...

TIRANË, 25 mars/ATSH/ -Mjeku shqiptar, Erion Dasho, Drejtor i Shëndetit dhe Inovacionit në Franfkfurt të Gjermanisë, i është përgjigjur thirrjes së shtetit shqiptar dhe...

FRANCË – Bursat europiane në rritje të lehtë

PARIS, 27 dhjetor /ATSH-AFP/ - Bursat europiane u mbyllën sot me rritje të lehtë në këtë periudhë festash mes Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri,...

FRANKFURT – Siemens njofton shkurtimin e 2 700 vende pune në...

FRANKFURT, 18 qershor /ATSH-AFP/ - Konglomerati gjerman në fushën e industrisë Siemens njoftoi sot shkurtimin e  2.700 vende pune në botë, përfshirë 1.400 në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA