Ballina Etiketimet Franca

Etiketim: franca

FOKUS – Franca rikthen paradën e 14 Korrikut

PARIS, 14 korrik /ATSH-ANSA/ - Sot Franca kremton Ditën e Betejës së Bastijës, që përkon me betejën e Bastijës gjatë revolucionit të vitit 1789. Festimet...

FOKUS – Gjermania, Spanja dhe Suedia thirrje për zvogëlimin e arsenalit...

BERLIN/MADRID, 5 korrik /ATSH-DPA/ - Përpara një takimi në Madrid mbi çarmatimin bërthamor,  ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Spanjës dhe Suedisë u bënë thirrje...

Franca, investitori i dytë më i madh në Shqipëri me 34...

TIRANË, 2 korrik /ATSH/ Investimet franceze dominojnë kryesisht në tre sektorë prioritarë të ekonomisë së Shqipërisë. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, për tremujorin...

”Tjetër” Statujë Lirie për SHBA?

PARIS, 10 qershor /ATSH-DPA/ - Franca i ka dërguar një ''motër të vogël'' të Statujës së Lirisë Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Statuja e bronztë,...

COVID-19 – Franca nuk kërkon testin PCR për mbërritjet nga Europa

PARIS, 4 qershor /ATSH-DPA/ - Qytetarët europianë të vaksinuar plotësisht kundër koronavirusit do të jenë në gjendje të rikthehen në Francë, pa pasur nevojë...

Ukraina porosit 130 lokomotiva elektrike nga Franca

KIEV, 14 maj /ATSH-DPA/ - Ukraina ka nënshkruar një marrëveshje me Francën për furnizimin me 130 lokomotiva elektrike për një vlerë prej afërsisht 900...

COVID-19 – Franca regjistron rekord rastesh të reja

PARIS, 8 mars /ATSH-AA/ - Franca regjistroi shifrën rekord të 21 825 rasteve të reja të koronavirusit duke e çuar numrin e përgjithshëm të...

PARIS – Franca rrit kufizimet e hyrjes nga kufiri gjerman

PARIS, 25 shkurt /ATSH-DPA/- Franca ka vendosur të shtrëngojë rregulloret e hyrjes në rrethin lindor të Moselës, i cili kufizohet me Gjermaninë, për shkak...

Investimet në energji, ujësjellës e kanalizime/ Balluku takim me përfaqësues të...

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Mbështetja në sektorin e energjisë, ujësjellësit dhe kanalizimeve, ishin në fokus të takimit të zhvilluar sot mes ministres së Infrastrukturës dhe...

Investimet e huaja franceze të shtrira në tre sektorë kryesorë

TIRANË, 27 dhjetor /ATSH/ Investimet e huaja franceze dominojnë kryesisht në tre sektorë prioritarë të ekonomisë së vendit. Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA