Ballina Etiketimet Fitore

Etiketim: fitore

AA: Hera e parë që një parti politike në Shqipëri fiton...

ANKARA, 28 prill /ATSH/ - Partia Socialiste e Shqipërisë ka fituar sërish zgjedhjet parlamentare që u mbajtën më 25 prill, duke marrë kështu mandatin...

”Kathimerini”: Partia e kryeministrit Edi Rama sërish në pushtet

TIRANË, 28 prill /ATSH/ - Partia e kryeministrit Edi Rama erdhi sërish në pushtet, sipas gazetës greke ''Kathimerini''. Partia Socialiste e Ramës u kthye sërish...

Agjencia gjermane e lajmeve, DPA: Rama merr mandatin e tretë radhazi

TIRANË, 28 prill /ATSH/ - Mandati i tretë radhazi i Partisë Socialiste dhe kryeministrit Edi Rama ka tërhequr vëmendjen e medias së huaj, që...

Fotoalbum nga festa e fitores së PS-së/ Rama: Shumë faleminderit

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Zgjedhjet e 25 prillit i dhanë Partisë Socialiste mandatin e tretë për të qeverisur vendin 4-vjeçarin e ardhshëm. Në festën e fitores...

Zgjedhjet/ PS shpall fitoren në orën 18:00 nga sheshi “Skënderbej”

TIRANË, 27 prill/ATSH/ Partia Socialiste do të zhvillojë sot në orën 18:00 mitingun e fitores të zgjedhjeve të 25 prillit, nga Sheshi "Skënderbej", në...

Qarku Berat/ Numërohen 128 qendra votimi, PS merr Skraparin me 53.50...

TIRANË, 26 prill/ATSH/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve informon se në qarkun e Beratit deri tani janë numëruar votat në 128 qendra votimi, nga 277...

Basha: Më 25 prill pjesëmarrje masive, fitorja më e thellë në...

TIRANË, 23 prill /ATSH – I. Vata/ “Pjesëmarrja do jetë masive dhe fitorja më e thellë në historinë së pluralizmit”, tha sot kryetari i...

Fitorja më 25 prill, për të mundur Shqipërinë e së shkuarës...

TIRANË 11 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama tha sot se fitorja më 25 prill, për të mundur Shqipërinë e së shkuarës e për ta bërë...

TENIS – Novak Gjokoviç fiton Australian Open

MELBURN, 21 shkurt /ATSH-AA/ - Tenisti serb Novak Gjokoviç fitoi për të nëntën herë  turneun Australian Open, pasi mundi në ndeshjen finale rivalin rus,...

RUSI – Putin: I gatshëm për bashkëpunim me Biden

MOSKË, 15 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin përshëndeti sot Joe Biden për zgjedhjen e tij në presidencën amerikan dhe konfirmoi se do të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA