Ballina Etiketimet Finale

Etiketim: finale

Vllaznia-Apolonia, luhet të enjten finalja e Kupës së Shqipërisë për femra

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ - Finalja e Kupës së Shqipërisë për femra do të luhet ditën e enjte (30 korrik) në stadiumin “Elbasan Arena”. Sfida Vllaznia...

GJERMANI – Finalja e Kupës së futbollit vetëm me disa qindra...

BERLIN, 11 qershor /ATSH-DPA/ - Finalja e Kupës gjermane të futbollit më 4 korrik, në Berlin, midis Bayern Munich dhe Bayer Leverkusen, mund të...

FUTBOLL – Stambolli shpreson të presë një finale tjetër historike të...

STAMBOLL, 29 maj /ATSH-AFP/ - Pesëmbëdhjetë vjet pas "Mrekullisë së Stambollit", që ishte hyrja e Liverpulit dhe Steven Gerrard në legjendë, megalopoli turk duhej...

COVID-19 shtyn edhe Champions League dhe finalet e tjera

BERLIN, 23 mars /ATSH-DPA/ - UEFA vendosi sot shtyrjen e finales së Ligës së Kampionëve (Champions League), finalen e Europa League dhe Finalen e...

MB – Johnson paraqet ofertën e fundit për BE

LONDËR, 2 tetor /ATSH-ANSA/ - Një kompromis i drejtë dhe i arsyeshëm, por edhe një ofertë përfundimtare ishte propozimi zyrtar i kryeministrit Boris Johnson...

Spanjë-Argjentinë, finalja e botërorit të basketbollit për meshkuj

TIRANË, 13 shtator/ATSH/ Finalja e Kampionatit Botëror të Basketbollit do të jetë Spanjë-Argjentinë. Pas iberikëve, pasdite ishte kombëtarja Albiceleste e cila preku aktin e...

SPORT – Elozhe pafund për finalen e Wimbledonit

BERLIN, 15 korrik /ATSH-DPA/ - Media ndërkombëtare thuri elozhe pafund për finalen e djeshme të Wimbledonit mes zviceranit, Roger Federer dhe serbit, Novak Gjokoviç,...

MADRID – Liverpool fiton Kupën e Kampioneve

MADRID, 1 qershor /ATSH/ - Skuadra angleze e Liverpoolit fitoi sonte Kupën e Kampioneve, pasi fitoi me rezultatin 2-0 përballë skuadrës tjetër ishullore të...

FUTBOLL – UEFA paralajmëron fansat për biletat false të finales së...

MADRID, 31 maj /ATSH-DPA/ - Fansat e “Liverpulit” dhe “Totenhemit” janë paralajmëruar që të mos përdorin tregun e zi në përpjekje për të qenë...

FUTBOLL – Nesër luhet finalja e Ligës së Kampioneve

MADRID, 31 maj /ATSH-AA/ - Klubin më të madh futbollistik europian do ta përcaktojë ndeshja e nesërme e finales së Ligës së Kampioneve, që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA