Ballina Etiketimet Femra

Etiketim: femra

UEFA: Federatat të eksplorojnë mundësitë për të përfunduar kampionatet respektive

TIRANË, 23 prill/ ATSH- A. Fortuzi/ Europiani i Futbollit për Femra UEFA Women’s Euro 2021 do të zhvillohet në vitin 2022, nga 6 deri...

UEFA shtyn Kampionatin Europian të futbollit për femra

SION, 23 prill /ATSH-AA/ - Komiteti ekzekutiv i UEFA-s konfirmoi shtyrjen e Kampionatit Europian 2021 në futboll për femra për një vit për shkak...

TEKNOLOGJI – ”Volvo” do të studiojë dinamikat e aksidenteve te gratë

STOKHOLM, 13 mars /ATSH-ANSA/ - Kompania prestigjoze suedeze ''Volvo'' ka filluar studimin e aksidenteve reale të automjeteve për të bërë sa më efikase makinat...

Femrat / Shqipëria gati për transfertën në Qipro, ja lista kuqezi

TIRANË, 9 mars/ATSH-Arbi Fortuzi/- Kombëtarja shqiptare e futbollit të femrave ka filluar ditën e premte grumbullimin për ndeshjen kualifikuese me Qipron. Kjo është ndeshja...

Futboll/ Kombëtarja e femrave, Sinani: Do të paraqitemi mirë me Portugalinë

TIRANË, 1 tetor /ATSH/ Trajneri i Kombëtares shqiptare të femrave, Vioresin Sinani, ka dalë ditën e sotme në konferencë për shtyp dhe ka folur...

Futboll – Kombëtarja e femrave nis grumbullimin për ndeshjet me Portugalinë...

TIRANË, 30 Shtator /ATSH/ - Kombëtarja shqiptare e futbollit për femra, e drejtuar nga Vioresin Sinani, ka filluar ditën e sotme grumbullimin për dy...

Futboll-Femra/ Shqipëria U-17 turne kualifikues për Europianin në Lituani

TIRANË, 26 Gusht /ATSH/ -Kombëtarja U-17 e femrave, e drejtuar nga Agustin Kola, do të marrë pjesë në muajin shtator në raundin kualifikues për...

FUTBOLL – Real Madrid do të ketë një ekip për femra

MADRID, 25 qershor /ATSH-ANSA/ - Drejtuesit e “Real Madrid” zyrtarizojnë se do të krijojnë një ekip për femra duke filluar nga sezoni 2020. Miratimi erdhi...

Kombëtarja e Volejbollit për femra i besohet një italiani

TIRANË, 28 maj/ ATSH/- Federata Shqiptare e Volejbollit i ka besuar kombëtaren për femra italianit, Luca Secchi. 44-vjeçari ka nënshkruar sot një kontratë me...

Volejboll për femra – “Partizani” mposht “Mirditën” dhe shkon në finale

TIRANË, 21 prill/ATSH/- “Partizani” është finalistja e parë e kampionatit të volejbollit për femra. Skuadra e kuqe ka eliminuar “Mirditën” në ndeshjen e tretë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA