Ballina Etiketimet Fakte

Etiketim: fakte

FISHË TEKNIKE – I dinit këto fakte për Nobelin e Letërsisë?

STOKHOLM, 8 tetor/ATSH-AFP/ – Çmimi Nobel në Letërsi iu dha sot poetes amerikane, Louise Gluck. Poetja amerikane Louise Gluck, 77 vjeçe, fitoi çmimin e lakmuar...

Shqipëria me shkallën më të ulët të përhapjes së pandemisë dhe...

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Shqipëria dhe fqinjët e saj të drejtpërdrejtë përbëjnë rajon model në Europë, me shkallën më të ulët të përhapjes së pandemisë...

FISHË TEKNIKE – Pesë gjëra që duhet të dini për Ballkanin...

TIRANË, 9 nëntor /ATSH/ - Muajin e kaluar, kur udhëheqësit e 28 anëtarëve aktualë të BE-së u mblodhën për të diskutuar mbi anëtarësimin e...

FISHË TEKNIKE – Fakte që (nuk) i dinit për Nobelin e...

STOKHOLM, 14 tetor /ATSH-DPA/ - Çmimi Nobel në shkencat ekonomike nuk është një nga çmimet origjinale të Nobelit dhe u dha për herë të parë në...

FISHË TEKNIKE – Fakte që (nuk) i dinit për Nobelin e...

OSLO, 13 tetor /ATSH-DPA/ - Çmimi Nobel për Paqen, i dhënë për herë të parë në vitin 1901, nderon ata që kanë bërë punën...

FISHË TEKNIKE – Fakte që (nuk) i dinit për Nobelin e...

STOKHOLM, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Çmimi Nobel në Letërsi u dha për herë të parë në vitin 1901. Që nga viti 2019, Akademia Suedeze...

Çdo 10 minuta, një person në botë diagnostifikohet me kancer gjiri

TIRANË, 7 tetor/ATSH/ Muaji tetor njihet ndryshe edhe si muaji i ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit, ku në botë 1 person në 10 minuta...

Eurovision – Pesë fakte që (nuk) i dinit

LISBONË, 10 maj /ATSH-AFP/ - Në edicionin e 63-të të konkursit të këngës, Eurovision, marrin pjesë 43 vende. Më poshtë vijojnë pesë fakte për një...

FISHË TEKNIKE – Pesë fakte për Malin e Zi në prag...

PODGORICË, 13 prill /ATSH-AFP/ - Mali i Zi, një shtet i vogël me 620 000 banorë, kandidat për në Bashkimin Europian është një vend...

FISHË TEKNIKE – 10 fakte për Egjiptin në prag të presidencialeve

KAJRO, 20 mars /ATSH-DPA/ - Egjipti, i cili zhvillon zgjedhjet presidenciale nga 26-28 marsi, është vendi më i populluar në botën arabe dhe një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA