Ballina Etiketimet Facebook

Etiketim: facebook

GJERMANI – Facebook kërkon ndjesë për skandalin e privatësisë

BERLIN, 27 mars /ATSH-DPA/ - Facebook ka botuar sot një njoftim në formën e një faljeje publike në disa gazeta gjermane, lidhur me skandalin...

SHBA – Rregullatori amerikan i Tregtisë konfirmon hetimin kundër “Facebook”

UASHINGTON, 26 mars /ATSH-AFP/ - Rregullatori amerikan i Tregtisë, (FTC) konfirmoi sot se kishte hapur një hetim për mbrojtjen e të dhënave private nga...

LONDËR – Bastiset selia e “Cambridge Analytica” për skandalin “Facebook”

LONDËR, 23 mars /ATSH-AFP/ - Një bastisje është duke u zhvilluar sot në mbrëmje në zyrat londineze të kompanisë, Cambridge Analytica, e akuzuar se...

BM – Zuckerberg pranon përgjegjësinë e Facebook: Kemi bërë gabime

LONDËR, 21 mars /ATSH-AFP/ - Kreu i “Facebook”, Mark Zuckerberg njohu të mërkurën gabime dhe premtoi se do të bëjë më mirë pas zbulimit...

SHBA – Prokurorët e Nju Jorkut dhe Massachusetts fillojnë hetimet për...

NJU JORK, 20 mars /ATSH-AFP/ - Prokurorët e Nju Jorkut dhe Massachusetts filluan një hetim për skandalin që preku rrjetin social "Facebook", akuzuar se...

SHBA – Dështime të tjera për “Facebook” rreth përdorimit të të...

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ - Rrjeti social "Facebook" regjistroi humbje në bursë pas zbulimit të përdorimit të të dhënave personale të miliona përdoruesve nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA