Ballina Etiketimet Fabrike

Etiketim: fabrike

Fabrikë e re moderne agropërpunuese e frutave të thata, impakt në...

TIRANË, 5 gusht /ATSH/ Në Kashar, 15 km larg Tiranës, falë mbështetjes së Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural (AZHBR), nëpërmjet Programit IPARD, po...

Fabrika e përpunimit të ujit, investim i ri me teknologjinë më...

TIRANË, 24 qershor/ATSH/ Fabrika e përpunimit të ujit "Selita", në Qafë-Mollë, Tiranë, vjen për konsumatorët me një investim të ri e cilësor. Kryeministri Edi Rama...

Bashkëpunimi Shqipëri-Turqi në shëndetësi/ Manastirliu: Ndërtimi i fabrikës për prodhimin e...

TIRANË, 3 qershor /ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu deklaroi sot se, "ndërtimi i fabrikës për prodhimin e vaksinave është një...

”Tesla” bllokon prodhimin e makinave elektrike në Gjermani

BERLIN, 8 prill /ATSH-DPA/ - ''Tesla'' ka bllokuar procesin e gjatë të miratimit për fabrikën që prodhuesi i makinave elektrike amerikane po ndërton jashtë...

Fabrika e re e ëmbëlsirave në Shijak me 100 të punësuar/...

TIRANË, 27 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Shijak, në fabrikën e re të kompanisë "Insifa”, një sipërmarrje familjare prodhimi ëmbëlsirash, që...

“Lajm tjetër shumë i mirë”/ Bisedime për të sjellë në Shqipëri...

TIRANË, 25 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Rinasi se "kemi nisur bisedat për të sjellë në Shqipëri fabrikën e prodhimit të vaksinave...

Rama në Fabrikën e Ferrokromit në Elbasan/ Në 7 vitet e...

TIRANË, 20 shkurt/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Fabrikën e Ferrokromit, në Elbasan, ku po realizohet një investim i ri 30 milionë...

Balla në fabrikën e montimit të aparateve mjekësore: Klima e mirë...

TIRANË, 12 shkurt/ATSH/ Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për qarkun e Elbasanit Taulant Balla zhvilloi sot një vizitë në fabrikën e montimit e aparateve...

Modernizoi impiantet e përpunimit me mbështetjen e AZHBR/ Fabrika në Boboshticë...

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Tani rreth 1000 blegtorë të zonës së Korçës kanë një vend të sigurt për qumështin e tyre në fabrikën "Shaka" Boboshticë,...

“Huawei” hap fabrikën e parë të prodhimit jashtë Kinës

PARIS, 17 dhjetor /ATSH-AFP/ - Gjiganti kinez i telekomunikacionit “Huawei” do të hapë në Brumath, në Francën lindore, një vend prodhimi pajisjesh teknologjike për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA