Ballina Etiketimet Eurostat

Etiketim: Eurostat

Basha: Shqipëria, vendi që u jep qytetarëve më pak ndihmë ekonomike

TIRANË, 19 nëntor /ATSH/ “Shqipëria u rendit e katërta në Europë për Rritjen e Përgjithshme të Çmimeve këtë tetor, sipas metodologjisë së EUROSTAT”, deklaroi...

BRUKSEL – Eurostat: PBB-ja e eurozonës rritet 12,6% në T3 2020

BRUKSEL, 13 nëntor /ATSH-DPA/ - Ekonomia e eurozonës u rrit 12,6 % në tremujorin e tretë pas një kolapsi dramatik në tre muajt e...

BRUKSEL – Eurostat: PBB-ja e eurozonës në rritje me 12,7 % në...

BRUKSEL, 30 tetor /ATSH-DPA/ - Ekonomia e zonës euro u rrit me 12,7 % në tremujorin e tretë, pas një rënieje dramatike tre muaj...

ITALI – Eurostat: Borxhi publik rritet në 149,4 % të PBB-së

BRUKSEL, 22 tetor /ATSH-ANSA/ -  Në tremujorin e dytë të vitit 2020, borxhi publik italian u rrit në 149,4% të PBB-së, nga 137,6% në...

Përballë shqetësimit të njerëzve, ka një fakt/ Vitet 2008-2010, momenti i...

TIRANË, 9 tetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se në periudhën 2008-2010 ka qenë momenti i ikjeve më të mëdha nga Shqipëria. Duke folur...

SOFT NEWS – Ky qytet ka burrat më jetëgjatë në Europë

BRUKSEL, 21 shtator /ATSH-ANSA/ - Burrat me jetëgjatësinë mesatare më të madhe në Europë jetojnë në qytetin italian të Trentos, sipas Eurostat. Jetëgjatësia mesatare e...

BRUKSEL – Eurostat: Inflacioni i eurozonës ka rënë në vlera negative

BRUKSEL, 1 shtator /ATSH-DPA/ - Inflacioni në eurozonë ka rënë në territor negativ, vlerësoi sot zyra e statistikave e BE-së, Eurostat, ndërkohë që papunësia...

BRUKSEL – Eurostat: Prodhimi dhe konsumi i karbonit fosil në BE...

BRUKSEL, 10 korrik /ATSH-ANSA/ - Prodhimi dhe konsumi i karbonit fosil në BE vazhdojnë të bien, sipas të dhënave të Eurostat. Gjithmonë sipas Eurostat në...

FOKUS – Eurostat: Rënie historike e PBB-së së zonës euro në...

BRUKSEL, 29 maj /ATSH-AFP/ - Prodhimi i Brendshëm Bruto (PBB) i zonës euro u ul me 3,8 % në tremujorin e parë, rënia me...

FINANCË- Eurostat: Në BE borxhin më të ulët e ka Estonia...

BRUKSEL, 25 prill /ATSH-MIA/- Në Bashkimin Europian, raporti më i ulët i borxhit publik ndaj PBB-së për 2019 u regjistrua në Estoni (8.4%), Bullgari...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA