Ballina Etiketimet Europe

Etiketim: europe

FRANCË – Falsifikimi i kushton 60 miliardë euro ekonomisë europiane

PARIS, 6 qershor /ATSH-AFP/ - Falsifikimi po shkakton çdo vit humbjen e 60 miliardë eurove në 13 sektorë të ekonomisë europiane, sipas një studimi...

MOSKË – Putin: Rusia e interesuar për një BE të fortë

MOSKË, 4 qershor /ATSH-ANSA/ - Rusia është e interesuar për një BE të bashkuar dhe nuk po kërkon që ta përçajë atë, deklaroi presidenti...

GJERMANI – Merkel kërkon çtensionimin e situatës në Lindjen e Mesme

AIX-LA-CHAPELLE, 10 maj /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel kërkoi sot çtensionimin e situatës në Lindjen e Mesme pasi, sipas saj, tashmë atje bëhej...

GJERMANI – Macron: Europa duhet të garantojë rendin e shumanshëm botëror

BERLIN, 9 maj /ATSH-AFP/ - Europa është tashmë e ngarkuar të garantojë rendin botëror të dobësuar, deklaroi sot presidenti francez, Emmanuel Macron një ditë...

IRAN – Rohani: Do diskutojmë me Europën, Rusinë dhe Kinën për...

TEHERAN, 8 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti iranian, Hassan Rohani deklaroi sot në mbrëmje se kërkon të diskutojë sa më shpejtë me europianët, kinezët, rusët...

ANTALIA – Depresioni i kushton Europës miliarda dollarë

ANTALIA, 29 prill /ATSH-AA/ - Kostoja që shkakton depresioni në Europë arrin në 113 miliardë dollarë në vit, thotë profesor Allan Young, kryetari i...

BE – 540 000 persona morën azil në 2017, rënie e...

LUKSEMBURG, 19 prill /ATSH-DPA/ - Rreth 540 000 azilkërkues morën strehim në vendet anëtare të Bashkimit Europian në vitin 2017, një shifër në rënie...

FOKUS – Skandali Facebook, si parfum revanshi për Europën e Vjetër

BELGJIKË, 13 prill /ATSH-AFP/ - "Faleminderit, Zuckerberg!" ''Homazhi'' ironik i kësaj jave ndaj kreut të "Facebook"-ut ilustron një kënaqësi jo të fshehur të Brukselit përballë...

SARAJEVË – Yıldırım: Siguria e Ballkanit nënkupton siguri në Europë

ANKARA, 30 mars /ATSH-AA/ - Stabiliteti dhe siguria e Ballkanit nënkuptojnë siguri në Europë, theksoi kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım gjatë një vizite në...

BRUKSEL – BE financon internet pa pagesë në të gjithë Europën

BRUKSEL, 20 mars /ATSH-DPA/ -  Bashkimi Europian ka nisur sot zbatimin e një projekti prej 120 milionë eurosh për financimin e internetit pa pagesë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA