Ballina Etiketimet Eurobond

Etiketim: eurobond

Eurobondi sukses kuptimplotë, pasqyrë e qartë e zbrazëtisë së propagandës politike-mediatike...

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama iu përgjigj sot akuzave të opozitës lidhur me Eurobondin, ndërsa deklaroi se "Shqipëria dje triumfoi dhe Eurobondi ishte...

Shqipëria emeton me sukses Eurobondin/ Denaj: 190 investitorë ofruan mbi 4...

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Shqipëria ka mbyllur daljen e saj të katërt në tregjet e kapitalit duke emetuar me sukses një Eurobond me vlerë 650...

Eurobondi 650 milionë euro/ Rama: Shqipëria, vlerësim spektakolar nga tregjet

TIRANË, 9 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama reagoi sot ndaj rezultatit të arritur nga Shqipëria në tregjet e kapitaleve, ku thekson se, “përgjigjja për Eurobondin...

Basha për emetimin e eurobondit: Shqipëria e zhytur në borxhe

TIRANË, 9 qershor/ATSH/ Kryetari i PD-së, Lulzim Basha reagoi sot lidhur me emetimin e eurobondit. "Shqipëria e zhytur në borxhe, kurse Kryeministri mburret se merr...

“Eurobondi”/ Meta jep pëlqimin për hyrjen menjëherë në fuqi të ligjit

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta dha sot pëlqimin e tij për hyrjen menjëherë në fuqi, pas miratimit nga Kuvendi, të ligjit “Për eurobondin...

Denaj: Eurobondi do të shërbejë për të vijuar financimin e reformave...

TIRANË, 4 maj/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi sot se "financimi që qeveria do të sigurojë nga Eurobondi do të shërbejë...

Emetimi i Eurobondit/ Denaj: Nuk cenon politikën monetare, efekt pozitiv në...

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Ministria e Financave dhe Ekonomisë po përgatitet për emetimin e një Eurobondi në tregjet ndërkombëtare financiare për herë të katërt në...

Projektligji “Për eurobondin”, Meta nuk jep pëlqimin për miratimin e menjëhershëm

TIRANË, 3 qershor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ka dhënë pëlqimin për miratimin e projektligjit “Për eurobondin që do të emetohet nga...

Shqipëria pritet që brenda qershorit të emetojë Eurobondin e ri në...

https://www.facebook.com/kuvendishqiperise/videos/1198667490465534/?t=589 TIRANË, 2 qershor/ATSH/ Komisioni parlamentar i Ekonomisë i hapi dritën jeshile Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë t'i drejtohet tregjeve ndërkombëtare të kapitalit me instrumentin...

Qeveria parashikon të emetojë në maj eurobondin e ri në tregjet...

TIRANË, 15 janar/ATSH/ Qeveria shqiptare parashikon që në muajin maj të këtij viti të emetojë eurobondin e ri në tregjet ndërkombëtare. Shuma që pritet të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA