Ballina Etiketimet Erdogan

Etiketim: erdogan

JOHANESBURG – Erdogan: Turqia synon rritjen e bashkëpunimit me BRICS

JOHANESBURG /ATSH/ - Turqia e konsideron Samitin e Dhjetë të Vendeve BRICS si një mundësi për të zhvilluar bashkëpunim në fushën e ekonomisë, investimeve...

TURQI – Operacion gjigant në sistemin e drejtësisë

STAMBOLL, 26 korrik /ATSH-ANSA/ -  Operacion i madh në magjistraturën turke, pas marrjes së postit nga Recep Tayyip Erdogan në krye të shtetit, me...

Thaçi uron Erdoganin për fitoren në zgjedhje

PRISHTINË, 25 qershor/ATSH/.- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përgëzuar homologun e tij turk Recep Tayyip Erdogan me rastin e fitores në zgjedhjet e...

STAMBOLL – Erdogan: Turqia e vendosur në luftën kundër terrorizmit

STAMBOLL, 23 qershor /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se vendi i tij ishte shumë më i vendosur në luftën kundër...

TURQI – Erdogan sqaron funksionimin e sistemit presidencial të qeverisjes

ANKARA, 22 qershor /ATSH-AA/ – Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan sqaroi sistemin e ri presidencial të vendit, në prag të zgjedhjeve të përgjithshme dhe...

Ronaldo merr lëvdata edhe nga Erdogan

ANKARA, 19 qershor /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan lavdëroi performancën e futbollistit portugez Cristiano Ronaldo në ndeshjen përballë Spanjës. I pyetur për...

TURQI – Erdogan: Gjendja e jashtëzakonshme do të hiqet pas zgjedhjeve

ANKARA, 14 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan theksoi se gjendja e jashtëzakonshme, në fuqi që prej grushtit të dështuar të shtetit...

LONDËR – Erdogan: Britania e Madhe partnerja jonë strategjike

LONDËR, 14 maj /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se ''Britania e Madhe është partnerja strategjike e Turqisë, që e vlerësojmë...

TURQI – AKP zgjedh Erdoganin kandidat për zgjedhjet presidenciale

STAMBOLL, 3 maj /ATSH-DPA/ - Partia në pushtet në Turqi, Drejtësi dhe Zhvillim (AKP) zgjodhi zyrtarisht presidentin aktual, Recep Tayyip Erdogan si kandidatin e saj...

TURQI – Erdogan: Nuk dëshirojmë tensione me Greqinë

STAMBOLL, 22 prill /ATSH-AA/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan theksoi se nuk dëshironte tensione me Greqinë. "Tashmë kemi nevojë për paqe, sepse paqja që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA