Ballina Etiketimet Epidemi

Etiketim: epidemi

STUDIM – Vaksina BioNTech/Pfizer efikase kundër variantit anglez të COVID-19

PARIS, 20 janar /ATSH-AFP/ - Vaksina nga BioNTech/Pfizer duket efektive kundër variantit anglez të virusit COVID-19, i cili ka shqetësuar komunitetin ndërkombëtar për shkak...

COVID-19 – Gjermania ashpërson dhe zgjat masat kufizuese

BERLIN, 19 janar /ATSH-AFP/ - Gjermania do të ashpërsojë masat kundër COVID-19 duke bërë të detyrueshme mbajtjen e maskës mjekësore në transport dhe dyqane...

ITALI – Conte fiton një votëbesim vendimtar në Senat

ROMË, 19 janar /ATSH-AFP/ - Braktisur në mes të pandemisë COVID-19 nga Matteo Renzi dhe ministrat e tij, kryeministri italian, Giuseppe Conte arriti të...

LONDËR – Numër rekord viktimash nga COVID-19 që prej fillimit të...

LONDËR, 19 janar /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe, e përballur që prej disa javësh me një rritje të konsiderueshme të rasteve me COVID-19, ka...

AUSTRALI – Jo hapje të kufijve në 2021 për shkak të...

SIDNEI, 18 janar /ATSH-AFP/ - Australia nuk do të rihapë kufijtë e saj për udhëtarët e huaj në 2021 dhe kjo në varësi të...

FOKUS – Gratë në qendër të planit ekonomik të Biden

UASHINGTON, 15 janar /ATSH-AFP/ - Gratë, viktima kryesore të krizës ekonomike në SHBA, janë në qendër të planit të ri të rimëkëmbjes prej 1...

GJERMANI – Dy milionë raste me COVID-19, pritet forcimi i kufizimeve

FRANKFURT, 15 janar /ATSH-AFP/ - Gjermania kaloi sot pragun e dy milionë rasteve me COVID-19, ndërkohë që kancelarja, Angela Merkel kërkoi kufizime të riforcuara...

COVID-19 – Franca drejt një zgjatjeje të shtetrrethimit

PARIS, 14 janar /ATSH-AFP/ - Qeveria franceze do të shprehet për një ashpërsim të mundshëm të masave kundër COVID-19 që që duhet të përfshijë...

OBSH mbërrin në Wuhan për hetime mbi COVID-19

WUHAN, 14 janar /ATSH-AFP/ - Ekipi i ekspertëve të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), i ngarkuar për të hetuar mbi origjinën e koronavirusit, mbërrit...

ITALI – Zgjatet gjendja e jashtëzakonshme si pasojë e COVID-19

ROMË, 13 janar /ATSH-AFP/ - Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza njoftoi sot vullnetin e qeverisë për të rihapur muzetë në zonat e vendit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA