Ballina Etiketimet Emergjence

Etiketim: emergjence

FOKUS – Netanyahu shpall gjendjen e jashtëzakonshme, KS në takim urgjent

TEL AVIV, 12 maj /ATSH-ANSA-AA/ - Kemi shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Lod, ndërsa sonte në qytetet e përfshira do të mbërrijnë rojat e...

COVID-19 – Biden zgjat urgjencën kombëtare, Kalifornia kalon pragun e 50...

KALIFORNI, 25 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Joe Biden zgjati urgjencën kombëtare për shkak të Covid-19. "Covid 19 vazhdon të shkaktojë rreziqe të konsiderueshme të...

SHBA – Biden: Emergjenca kombëtare më keq nga sa pritej

UASHINGTON, 8 shkurt /ATSH-ANSA/ - Largimi i tre milionë grave nga tregu i punës dhe mbyllja e shkollave për shkak të pandemisë përfaqësojnë një...

Zelanda e Re shpall emergjencën për ndryshimin e klimës

UELLINGTON, 2 dhjetor /ATSH-DPA/ - Qeveria e kryeministres së Zelandës së Re, Jacinda Ardern shpalli emergjencën për ndryshimet klimatike. Deklarata u bazua në gjetjet e...

“shqiperiaqeduam.al”/ Nga sot kanal emergjence për komunikim të vazhdueshëm mes individit...

TIRANË, 24 mars/ATSH/ Nga sot çdo person që ka një problem dhe kërkon zgjidhje në lidhje me situatën e shkaktuar nga COVID-19 mund të...

MEPJ apel qytetarëve të mos lëvizin, publikon numrat e kontaktit për...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme i bën thirrje qytetarëve të evitojnë çdo lëvizje, ndërsa ka publikuar edhe numrat e...

BRAZIL – Shpallet gjendja e jashtëzakonshme për COVID-19

RIO DE ZHANEIRO, 17 mars /ATSH-AFP/- Sot u shpall gjendja e jashtëzakonshme në Rio de Janeiro dhe në qytetin e Sao Paulo-s, dy zonat...

FINLANDË – Shpallet gjendja e emergjencës për shkak të COVID-19

HELSINKI, 16 mars /ATSH-DPA/- Finlanda shpalli sot gjendjen e emergjencës për të luftuar pandeminë e koronavirusit, që përfshin edhe mbylljen e shkollave dhe ndalimin...

SHBA – Trump shpall emergjencën kombëtare për COVID-19

UASHINGTON, 13 mars /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi shpërthimin e koronavirusit si një emergjencë kombëtare, në një veprim që do t'i lejojë...

Plani i Rindërtimit, Rama: Do i kërkojmë Kuvendit shtyrjen e periudhës...

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama propozoi sot shtyrjen e periudhës së emergjencës, në mënyrë që siç tha ai, "edhe ligjërisht të kemi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA