Ballina Etiketimet Elizabeth

Etiketim: elizabeth

Elizabeth II feston pa bujë 69-vjetorin e ngjitjes në fron

LONDËR, 6 shkurt /ATSH-DPA/ - Mbretëresha Elizabeth II festoi sot 69-vjetorin e ngjitjes  së saj në fron pa shumë bujë duke qëndruar jashtë syve...

Më në fund britanikët shohin mbretëreshën!

LONDËR, 20 tetor /ATSH-ANSA/ - Mbretëresha Elizabeth II e Anglisë la izolimin në rezidencat e ndryshme mbretërore për herë të parë pas shtatë muajsh...

BM – Elizabeth II: Asnjë dorëzim përballë COVID-19

LONDER, 8 maj /ATSH-ANSA/ - Asnjëherë mos u dorëzo dhe kurrë mos u dëshpëro, është mësimi që mbretëresha Elizabeth II u kujton bashkatdhetarëve të...

Meta mesazh urimi Mbretëreshës Elizabeth II, mirënjohje për marrëdhëniet miqësore me...

TIRANE 21 prill/ATSH/ Presidenti Ilir Meta i përcolli një mesazh urimi Mbretëreshës së Mbretërisë së Bashkuar, Elizabeth II në 94-vjetorin e saj të lindjes. “Në...

LONDËR – Elizabeth II anulon të shtënat me armë për ditëlindjen...

LONDËR, 18 prill /ATSH-DPA/ - Ndërsa numri i të infektuarve me koronavirus në Britaninë e Madhe vazhdon të rritet, mbretëresha Elizabeth II ka vendosur...

BM – Elizabeth II: Britanikët të vetëdisiplinohen përballë virusit

LONDËR, 5 prill /ATSH-DPA/ - Mbretëresha Elizabeth II do t'i bëjë thirrje publikut britanik të tregohet i vetëdisiplinuar, i qetë dhe me humor të...

BM – Mbretëresha Elizabeth II fjalim para kombit për pandeminë

LONDËR, 5 prill /ATSH-DPA/ - Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth II do t'i drejtohet sot opinionit publik britanik me një mesazh që do...

BM – COVID-19 largon mbretëreshën Elizabeth II nga Londra

LONDER, 17 mars /ATSH-DPA/ - Mbretëresha Elizabeth II ka anuluar festat në Pallatin Buckingham të Londrës dhe do të largohet nga pallati të enjten...

SOFT NEWS – 520 000 dollarë për ”Rolls Royce” e Elizabeth...

NJU JORK, 8 gusht /ATSH-ANSA/ - Një automjet i markës ''Rolls Royce'', i gjelbër, në pronësi të aktores së njohur amerikane, Elizabeth Taylor (1932-2011)...

SOFT NEWS – Mbretëresha Elizabeth edhe gjyshe e angazhuar

LONDËR, 2 janar /ATSH-AFP/ - Mbretëresha Elizabeth II shfaqet edhe si një gjyshe e angazhuar. “Viti ka qenë shumë i mbushur për familjen time, me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA