Ballina Etiketimet Ekuador

Etiketim: ekuador

U desh një qen antidrogë për të zbuluar 1,3 tonë… kokainë!

KUITO, 17 janar /ATSH-ANSA/ - Policia e Ekuadorit sekuestroi 1,3 tonë kokainë, të fshehur në një kontejner të destinuar për në Estoni, njoftoi sot...

Qyteti më i madh i Ekuadorit si vatër e koronavirusit

KUETO, 5 prill /ATSH/ - Autoritetet në qytetin më të madh të Ekuadorit, po shpërndajnë mijëra arkivole prej kartoni dhe kanë krijuar një linjë...

EKUADOR – Një suedez arrestohet me dyshimin si bashkëpunëtor i Assange

KUETO, 3 maj /ATSH-AFP/ - Një gjykatë ekuadoriane konfirmoi sot ndalimin e shtetasit suedez, Ola Bini, 36 vjeç, i cilësuar si një person i...

KUITO – Ekuadori tronditet nga një tërmet i fuqishëm

KUITO, 22 shkurt /ATSH-AA/ - Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7,5 ballë Rihter ka goditur sot lindjen e Ekuadorit në afërsi me Perunë,...

GALAPAGOS – Zbulohet një breshkë gjigante

GALAPAGOS, 22 shkurt /ATSH-AA/ - Në Fernandina të ishujve Galapagos të Ekuadorit, është zbuluar një breshkë, lloji i së cilës për herë të fundit...

BM – Ekuadori: Assange mund të largohet nga ambasada në Londër

KUITO, 6 dhjetor /ATSH-DPA/ - Ish-drejtuesi i “WikiLeaks”, Julian Assange mund të largohet nga ambasada e Ekuadorit në Londër pa asnjë rrezik për jetën...

PARIS – Mbi një milion venezuelianë hynë në Kolumbi në nëntë...

PARIS, 1 nëntor /ATSH-ANSA/ - Pak më shumë se një milion venezuelianë  hynë në Kolumbi në nëntë muajt e parë të 2018, nga të...

EKUADOR – Sekuestrohet rreth një ton kokainë në një bazë ushtarake...

QUITO, 13 shtator /ATSH-AFP/ - Autoritetet e Ekuadorit njoftuan sot se kanë kapur më shumë se një ton kokainë që kishte si destinacion Meksikën,...

EKUADOR – Mandatarresti kundër ish-presidentit Correa

KUETO, 4 korrik /ATSH-AFP/ - Ekuadori lëshoi një mandatarresti kundër ish-presidentit, Rafael Correa (2007-2017), i cili jeton në Belgjikë, duke e akuzuar se kishte...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA