Ballina Etiketimet Eksporte

Etiketim: eksporte

Mineralet zënë 90.5 % të vëllimit të eksporteve drejt Spanjës

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ Eksportet e mallrave drejt Spanjës gjatë gjysmës së parë të këtij viti llogariten mbi 11.7 miliardë lekë. Referuar të dhënave të publikuara...

Eksportet bujqësore u rritën me 17%, zgjerohet edhe harta

TIRANË, 24 korrik/ATSH/Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi si dhe Drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Gent Gazheli zhvilluan një takim me fermerë...
eksporte

Dyfishohen eksportet drejt Greqisë, importet me ritme më të ngadalta

TIRANË, 24 korrik/ATSH/ Eksportet drejt Greqisë u dyfishuan gjatë gjysmës së parë të këtij viti. ndërsa importet shënuan ritme më të ngadalta rritjeje. Sipas raportit...

Dyfishohen eksportet shqiptare drejt tregjeve ndërkombëtare

TIRANE, 19 korrik/ATSH/ Ekonomia shqiptare po vijon rimëkëmbjen me ritme të shpejta, pas dy goditjeve të njëpasnjëshme, tërmetit të 26 nëntorit dhe pandemisë globale. Pas...

Zgjerohen eksportet bujqësore/ Arritën në 22.1 miliardë lekë në gjysmën e...

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ Eksportet e produkteve bujqësore shqiptare, veçanërisht frutat dhe perimet gjithnjë e më tepër po i drejtohen tregjeve ndërkombëtare. Gjatë gjysmës së parë...

Këshillimi i biznesit për nxitjen e eksporteve/ Certifikohen 35 profesionistë të...

TIRANË, 7 korrik /ATSH/ Pas ndjekjes së një programi 9-javor, 35 studentë të programit master në Universitetin Bujqësor të Tiranës dhe përfaqësues të sektorit...

Eksportet shqiptare drejt Kinës arritën vlerën 3,2 miliardë

TIRANË, 5 korrik/ATSH/ Instituti i Statistikave (INSTAT) raportoi sot se në 5-mujorin e këtij viti eksportet e mallrave shqiptare drejt Kinës arritën vlerën 3,2...

Shkëmbimet tregtare me Gjermaninë llogariten 28.3 miliardë lekë, kryesojnë tekstilet

TIRANË, 30 qershor/ATSH/ Shkëmbimet tregtare me Gjermaninë në 5 muajt e parë të këtij viti llogariten në 6 % të totalit, duke e renditur...

Shqipëria rriti eksportet drejt Maqedonisë së Veriut, importet në të njëjtat...

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ Eksportet shqiptare drejt Maqedonisë së Veriut shënuan rritje përgjatë 5 muajve të parë të këtij viti. Sipas të dhënave zyrtare të INSTAT...

Eksportet me Spanjën u rritën 5.2 herë në maj të këtij...

TIRANË, 18 qershor /ATSH/ Shqipëria ka thelluar ndjeshëm rritjen e eksporteve me Spanjën gjatë muajit maj të këtij viti, krahasuar me të njëjtën periudhë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA