Ballina Etiketimet Eksperte

Etiketim: eksperte

Basha me 100 ekspertë: Ne kemi planet më të mira të...

TIRANË, 19 prill /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me ekspertë të fushave të ndryshme. “Ky është një takim i...

Vaksina kineze Sinovac parandalon 100% shtrimet në spital dhe vdekjen

STAMBOLL, 11 prill /ATSH/ - Studiuesit turq theksojnë se vaksina kineze Sinovac ka parandaluar 100% shtrimet në spital, infektimin e pacientëve me sëmundje të...

Ekspertët mbretërorë: Pas intervistës asnjë falje Kate-Meghan

LONDËR, 31 mars /ATSH/ - Nuk ka kthim pas. ''Ekspertët mbretërorë janë të sigurt se mes Kate Middleton dhe Meghan Markle diçka është thyer përfundimisht...

Manastirliu prezanton tre anëtarë të rinj të përhershëm të Komitetit të...

TIRANË, 11 mars/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, prezantoi sot tre anëtarët e rinj të Komitetit Teknik të Ekspertëve, prof. Dhimitër...

Ekspertët ekzaminojnë vaksinën “Johnson & Johnson” para miratimit të mundshëm

UASHINGTON, 26 shkurt /ATSH-AFP/ - Vaksina antiCOVID-19 me një dozë të vetme e kompanisë “Johnson & Johnson” u shqyrtua sot nga një komitet ekspertësh,...

FRANCË – Ekspertët: Masat ekzistuese të pamjaftueshme për frenimin e varianteve...

PARIS, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Zyrtarët francezë të Shëndetësisë shprehën sot shqetësimin në rritje për variantet më ngjitëse të COVID-19 dhe paralajmëruan se masat...

OBSH mbërrin në Wuhan për hetime mbi COVID-19

WUHAN, 14 janar /ATSH-AFP/ - Ekipi i ekspertëve të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), i ngarkuar për të hetuar mbi origjinën e koronavirusit, mbërrit...

Gjermania ul emetimet e gazrave serrë falë pandemisë

BERLIN, 4 janar /ATSH-DPA/ - Gjermania tejkaloi objektivin e saj për uljen e emetimeve të gazrave serrë në vitin 2020, por për shkak të...

Këshilla e ekspertëve: Mënjanoni ”password”-et e thjeshta

MILANO, 27 dhjetor /ATSH/ - Password-et e tipit 123456 janë disa nga fjalëkalimet më të njohura dhe të cilat duhet të përditësohen sa më...

Rakacolli: Prezantojmë shpejt strategjinë e vaksinimit anticovid, rritje e qëndrueshme e...

Tiranë, 17 dhjetor/ATSH/ Drejtuesja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli, bëri sot një prezantim të situatës epidemiologjike në Shqipëri duke u shprehur se...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA