Ballina Etiketimet Ekonomike

Etiketim: ekonomike

FOKUS – Amerika Latine vuan rënien më të madhe ekonomike nga...

BOGOTA 7 tetor /ATSH-AA/ - Sipas Komisionit Ekonomik për Amerikën Latine dhe Karaibet (ECLAC), pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) do të ketë efekte...

”Nokia” nxjerr në treg dy smartfonë me çmime ekonomike

KOPENHAGË, 25 shtator /ATSH-ANSA/ - Kompania ‘’Nokia’’ do të hyjë në treg me dy telefona celularë të rinj me çmim shumë më të ulët...

Rritet me 8% numri i familjeve që përfitojnë ndihmë ekonomike në...

TIRANË, 5 shtator/ATSH/ Me shtrirjen e skemës së re të Ndihmës Ekonomik në vitin 2018 u larguan nga skema rastet abuzive dhe ndërkohë fondi...

Janar-korrik/ Mbi 14.5 miliardë lekë ndihmë ekonomike për familjet në nevojë

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Shpenzimet e buxhetit të shtetit për pagesën e ndihmës ekonomike për familjet në nevojë llogariten mbi 14.5 miliardë lekë gjatë periudhës...

ITALI – ISTAT: Pandemia e COVID-19 ka thelluar pabarazitë ekonomike dhe...

ROMË, 3 korrik /ATSH-AA/ -Pandemia e COVID-19 ka thelluar pabarazitë ekonomike dhe sociale të Italisë, duke goditur popullsinë më të varfër, më të cënueshme...

SHBA – BB: Bota po përjeton krizën më të madhe ekonomike...

UASHINGTON, 8 qershor /ATSH-AFP/ - Ekonomia globale pritet të kontraktohet me 5,2% këtë vit për shkak të koronavirusit të ri, diçka e padëgjuar që...

FUTBOLL – Tottenham në vështirësi ekonomike nga koronavirusi

LONDER, 6 qershor /ATSH-AA/ - Klubi i Premier Ligës angleze të futbollit, Tottenham Hotspur, është duke kaluar në një periudhë të vështirë ekonomike për...

COVID-19/ Dyfishim i ndihmës ekonomike dhe pagesës për të papunët

TIRANË, 24 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ndihma ekonomike dhe pagesa për të papunët gjatë luftës kundër COVID-19 do të dyfishohet. Gjatë një...

SHBA – FMN: Rritja ekonomike globale në 2020 më e ulët...

UASHINGTON, 4 mars /ATSH-APF/- Rritja globale do të jetë më e ulët në vitin 2020 nga sa ishte në vitin 2019 për shkak të...

SHBA – OKB miraton rezolutën për heqjen e embargos amerikane ndaj...

NJU JORK, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Asambleja e përgjithshme e OKB-së miratoi sot, me shumicë shumë të madhe votash, si çdo vit që nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA