Ballina Etiketimet Ekonomik

Etiketim: ekonomik

Alternativa e vetme të jemi pjesë e BE-së/ Dialogu Greqi-Maqedoni e...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Athina, Greqi, se “vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor janë në një moment shumë të...

Banka Botërore thekson marrjen e masave për mos rizhytjen në varfëri...

https://www.facebook.com/b.taulant/videos/279983283377044/?t=284 TIRANË, 1 qershor/ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin njëkohësisht dhe koordinator për hartimin e Planit Kombëtar të Rimëkëmbjes, Arben Ahmetaj, deklaroi sot e gjithë...

GJERMANI – Merkel: Izolimi ekonomik mund të ketë çmim të lartë...

BERLIN, 20 maj /ATSH-DPA/-  Kancelarja gjermane, Angela Merkel, paralajmëroi sot kundër izolimit ekonomik gjatë pandemisë së koronavirusit, pas një video-konference me drejtorët e pesë...

SHBA – Mnuchin: Aktiviteti ekonomik mund të fillojë në maj

UASHINGTON, 9 prill /ATSH-AFP/- Kompanitë amerikane, të detyruara të ndërpresin aktivitetin e tyre në përpjekje për të frenuar pandeminë e koronavirusit, mund të rifillojnë...

TEKNOLOGJI – Del në treg iPhone ekonomik

NJU JORK, 23 janar /ATSH-ANSA/ - iPhone i lirë i Apple, i cili është përfolur për muaj të tërë, do të hyjë në prodhim...

SHBA – Studimi, dy të tretat e qyteteve në botë përballë...

UASHINGTON, 6 dhjetor /ATSH-AFP/- Afërsisht dy të tretat e 900 qyteteve kryesore të botës do të përballen me një ngadalësim ekonomik në vitet 2020-2021,...

FRANCË – Rregulla të reja për lehtësimin e emigracionit ekonomik

PARIS, 5 nëntor /ATSH-ANSA/ Qeveria franceze do të shpallë nesër rregulla të reja për të lehtësuar emigracionin ekonomik. Sektorëve në vështirësi do t’u jepet mundësia...

Arkitekti Borione: Aeroporti i Vlorës, impakt në zhvillimin ekonomik, infrastrukturor dhe...

TIRANE, 16 shtator/ATSH/ Aeroporti që do të ndërtohet në Vlorë, do të ketë një pistë ndërkombëtare, 3,2 kilometra, ku do mund të ulen edhe...

Pranimet në Universitete/ Ekonomiku publikon sot fituesit, Kule: Këtë vit 21...

TIRANË, 27 gusht/ATSH/- Fakulteti Ekonomik do të publikon sot listat e maturantëve fitues të fazës së parë për katër degët e këtij fakulteti. Në një...

Përfaqësimi i studentëve në bordin e administrimit, Fakulteti i Ekonomisë nis...

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/- Fakulteti i Ekonomisë ftoi sot të gjithë studentët e këtij fakulteti që të marrin pjesë në përzgjedhjen e Komisionit zgjedhor që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA