Ballina Etiketimet Droge

Etiketim: droge

HOLANDË – 17 të arrestuar pas një operacioni ndërkombëtar kundër trafikut...

HAGË, 16 shtator /ATSH-AFP / - Policitë e disa vendeve europiane kanë arrestuar sot 17 persona në kuadër të një operacioni të gjerë kundër...

HAGË – Europol: Tregtia e drogës u rrit gjatë pandemisë, sidomos...

AMSTERDAM, 7 shtator /ATSH-DPA/ - Tregtia e paligjshme e narkotikëve lulëzoi gjatë pandemisë së koronavirusit, tha sot një specialist i Europol. ''Trafiku i kokainës nga...

HOLANDË – Zbulohet laboratori më i madh i kokainës në vend

NIJEVEEN, 11 gusht /ATSH-DPA/ - Policia holandeze deklaroi se kishte zbuluar laboratorin më të madh të kokainës në vend. ''Laboratori ishte brenda një stalle kuajsh...

Pasuri të përfituara nga krimi- Sekuestrohen 4 apartamente dhe 1 automjet...

TIRANË, 10 gusht/ATSH/ Policia e Fierit në kuadër të luftës kundër pasurive ekonomike të luajtshme dhe jo, të vendosura përmes veprimtarive kriminale, ka konfiskuar...

Goditet grupi mafioz ndërkombëtar i kokainës, 6 të arrestuar në Argjentinë,...

TIRANE, 24 korrik/ATSH/ Policia e Shtetit njofton se ka finalizuar një tjetër operacion ndërkombëtar për goditjen e grupeve mafioze në fushën e trafikimit të...

VJENË – OKB: Pandemia nxiti prodhimin dhe përdorimin e drogës

VJENË, 28 qershor /ATSH-DPA/ - Tregtia e paligjshme e drogës po siguron punë për personat e goditur nga kriza e koronavirusit, ndërsa kërkesa pritet...

TURQI – Policia sekuestron sasi rekord lëndësh narkotike

DIYARBAKIR, 12 qershor /ATSH-AA/ - Policia lokale në Turqinë Juglindore njoftoi sot se ka sekuestruar mbi 1,1 tonë marijuanë, 46 kilogramë heroinë dhe disa...

Durrës/ Parandalimi i kultivimit të kanabisit, kontrolle me dron dhe 80...

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ Vijon edhe në Durrës, kontrolli masiv i territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të...

Dibër/ Parandalimi i kultivimit të kanabisit, kontrolle me dronë dhe helikopterë

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ Policia e qarkut Dibër vijon aksionin antikanabis, duke monitoruar territorin përmes helikopterit dhe dronëve. Policia njofton se në kuadër të këtij...

POLONI – Rojat kufitare sekuestrojnë 3 tonë kokainë

VARSHAVË, 9 qershor /ATSH-DPA/ - Rojat kufitare polakë në Gdynia kanë sekuestruar më shumë se 3 ton kokainë të pastër, të futur në 144...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA