Ballina Etiketimet Dollare

Etiketim: dollare

NJU JORK – OKB kërkon 10 miliardë dollarë për Sirinë

NJU JORK, 30 mars /ATSH-AA/ - Organizata e Kombeve të Bashkuara i bëri thirrje bashkësisë ndërkombëtare për grumbullimin e 10 miliardë dollarëve për nevojat...

Intel 20 miliardë dollarë për prodhimin e çipave

ARIZONA, 24 mars /ATSH-AA/ - Një ndër kompanitë më të mëdha të prodhimit të mikroçipeve, Intel, ka njoftuar se po planifikon të ndërtojë dy...

FB paguan 650 milionë dollarë për përdorimin e të dhënave biometrike

KALIFORNI, 3 mars /ATSH-ANSA/ - Kompania Facebook do të duhet t'u paguajë 650 milionë dollarë mbi 1,5 milionë përdoruesve për përdorimin e të dhënave...

Lojërat Olimpike të Tokios do të kushtojnë mbi 3,7 miliardë dollarë

PEKIN, 21 janar /ATSH- AA/- Lojërat Olimpike dhe Paraolimpike të Tokios të këtij viti do t'i kushtojnë qeverisë japoneze mbi 390 miliardë jen (3,76...

Një milion dollarë për çdo episod për yjet e kinemasë Parker,...

LOS ANXHELES, 13 janar /ATSH-ANSA/ - Një milion dollarë për çdo episod për yjet e serialit të ri "Sex and the City". Pas shpalljes së...

1 000 dollarë gjobë nëse shkon të shohësh… fishekzjarrët!

SIDNEJ, 31 dhjetor /ATSH-DPA/ - Të gjithë ata që kërkojnë të shkelin ligjet e mbylljes së Portit të Sidnejit për të parë fishekzjarrët e...

GJENEVË – OBSH: Fushatës kërkimore antiCovid-19 i mungojnë miliarda dollarë fonde

GJENEVË, 19 gusht /ATSH-ANSA/ - Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), një iniciativë e udhëhequr nga OKB për të përshpejtuar zhvillimin e vaksinave dhe...

JAPONI – Abe: Gati paketa ekonomike prej një miliard dollarësh

TOKIO, 12 prill /ATSH-MIA/- Kryeministri japonez Shinso Abe paralajmëroi një paketë të ndihmës ekonomike prej një miliard dollarë amerikanë për shkak të pandemisë së...

Gjermani – IATA: Duhen 200 miliardë dollarë që kompanitë ajrore të...

BERLIN 19 mars /ATSH-ANSA/- Deri në 200 miliardë dollarë ndihma do nevojiten për linjat ajrore të fundosura nga pandemia e koronavirusit, theksoi Shoqata Ndërkombëtare...

LIBAN – Kompanitë ajrore do të pranojnë pagesa vetëm në dollar

BEJRUT, 16 shkurt /ATSH-AFP/ - Kompanitë ajrore në Liban, si "Middle East Airlines", do të pranojnë vetëm pagesa në dollar që prej të hënës,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA