Ballina Etiketimet DITE

Etiketim: DITE

Dita Botërore e Dheut, Balla: Të jemi mbështetës ndaj atyre që...

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/ 5 Dhjetori është Dita Botërore e Dheut. Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla nga Fieri tha se kjo ditë...

Dita Botërore e Pastrimit, Rama: Qeveria e re do t’i përkushtohet...

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Sot është Dita e Botërore e Pastrimit, në të cilën synohet të mobilizohen qytetarët, institucionet, bizneset në aksione pastrimi (dhe jo...

ANALIZË – Si krahasohen 100 ditët e para të Biden me...

UASHINGTON, 27 prill /ATSH-DPA/ - Njëqind ditët e para të një presidenti janë një parametër arbitrar, një pikë referimi që gazetarët e pëlqejnë sepse...

Dita Botërore e Tokës/ Ekonomi: Politika mbështetëse për mbrojtjen e mjedisit

TIRANË, 22 prill/ATSH/ Në Ditën Botërore të Tokës, ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi zhvilloi një takim me studentë dhe pedagogë të...

SHBA – Biden: Do të bëjmë 100 milionë vaksina në 60...

UASHINGTON, 12 mars /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Joe Biden deklaroi se SHBA-ja është në rrugën e duhur për të kryer 100 milion vaksina për...

907 pako ushqimore të shpërndara në 3 ditët e fundit në...

TIRANË, 25 prill/ATSH/Në vijim të operacionit humanitar për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19, në qarkun e Elbasanit janë shpërndarë sot pako ushqimore...

OKB – Dita e Tokës, manifestimi më i madh në botë...

NJU-JORK,  22 prill /ATSH-ANSA/ - Sot më 22 prill festohet “Earth Day”, Dita Botërore e Tokës e përcaktuar nga Kombet e Bashkuara për të...

Urgjenca kombëtare, 900 thirrje në një ditë

TIRANË, 27 dhjetor/ATSH/ - Urgjenca Kombëtare pret në një ditë 900 thirrje emergjente nga e gjithë Shqipëria. Sipas shifrave të bëra publike nga ministrja e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA