Ballina Etiketimet Disney

Etiketim: Disney

Disneyland Paris rihap portat nën masa rrepta shëndetësore

CHESSY, 17 qershor /ATSH-AFP/ - E shpall Disneyland Paris sërish të hapur. Pas tetë muajve mbylljeje, presidentja e Disneyland Paris inauguroi sot rihapjen e...

Voilà aplikacioni që kthen selfiet në personazhe Disney

KALIFORNI, 12 qershor /ATSH- ANSA/ - Bum i popullaritetit për Voilà, një aplikacion i ri për iOS dhe Android. Duke përdorur inteligjencën artificiale të aplikuar...

Pas kryeqytetit, projekti “Playmakers” mbërrin edhe në Elbasan

TIRANË, 10 qershor /ATSH/ Projekti “Playmakers”, i organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, në bashkëpunim me kompaninë e famshme të Disney-t dhe UEFA-n ka...

Starton “Playmakers”/ Duka: Vajzat e duan shumë futbollin, projekti do jetë...

TIRANË, 25 maj /ATSH/ Projekti “Playmakers” i organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit në bashkëpunim me kompaninë e famshme “Disney” dhe UEFA-n ka startuar...

Federata Shqiptare e Futbollit sjell Disney-n në Shqipëri përmes programit “Playmakers”

TIRANË, 10 maj /ATSH – I. Vata/ Federata Shqiptare e Futbollit do të sjellë së shpejti në vendin tonë kompaninë e famshme “Disney” përmes...

SHBA – Disney kalon pragun prej 50 milionë abonentësh në botë

SAN FRANÇISKO, 9 prill /ATSH-AFP/ - Platforma video streaming Disney numëron tashmë 50 milionë abonentë që e paguajnë në të gjithë botën, pesë muaj...

KINEMA – Version i ri i “Mama, humba avionin” për platformën...

LOS ANXHELES, 8 gusht /ATSH-AFP/ - ''Disney'' po përgatit një version të ri të filmave klasikë “Mama, humba avionin” dhe “Natë në muze”, për...

Disney, film të animuar për bebin mbretëror Archie

TIRANË, 14 maj /ATSH/ - Archie Harrison erdhi në jetë disa ditë më parë nga dukesha Meghan Markle dhe princi Harry. Që prej atëherë...

Rikthehet ‘Frozen 2’, filmi i animuar më i shikuar në botë

TIRANË, 15 shkurt /ATSH/- Gjashtë vite pas shfaqjes shumë të suksesshme 'Frozen', Disney konfirmoi rikthimin e filmit të animuar, duke nxjerrë trajlerin. Në filmin e...

Disney rikthen “Mary Poppins” në kinema

TIRANE,9 Mars/ATSH/ - Filmi i ri Disney “Mary Poppins” me protagoniste Emily Blunt, dadoja më e dashur për fëmijët do të rikthehet këto Krishtlindje...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA