Ballina Etiketimet Diplomate

Etiketim: diplomate

FOKUS – Takim diplomatësh të nivelit të lartë për të shpëtuar...

VJENË, 6 prill /ATSH-DPA/ - Diplomatë të nivelit të lartë do të takohen në Vjenë në përpjekje për të shpëtuar marrëveshjen bërthamore me Iranin. Qëllimi...

Xhaçka me diplomatët e rinj: Jemi në prag të Konferencës së...

TIRANË, 8 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi sot një takim me diplomatët e rinj, që bëhen sot...

BRUKSEL – Gjermania, Polonia dhe Suedia dëbojnë diplomatë rusë

BRUKSEL, 8 shkurt /ATSH-DPA/ - Gjermania, Polonia dhe Suedia morën masa të ashpra kundër Rusisë duke dëbuar sot diplomatë të saj, pasi Moska mbrojti...

BERLIN – Merkel dënon dëbimin e pajustifikuar të diplomatëve europianë

BERLIN, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Dëbimi nga Moska i diplomatëve europianë, në lidhje me çështjen Navalny, është i pajustifikuar, theksoi qeveria gjermane, e cila...

RUSI – Dëbohen dy diplomatë holandezë si masë reciproke

MOSKË, 18 janar /ATSH-AFP/ - Rusia do të dëbojë dy diplomatë holandezë, si kundërpërgjigje e një mase të ngjashme të marrë nga Holanda, në...

LONDËR – BM dëbon dy diplomatë bjellorusë

LONDËR, 10 nëntor /ATSH-AFP/ - Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Dominic Raab njoftoi sot dëbimin nga Britania e Madhe të dy diplomatëve bjellorusë,...

VARSHAVË – Polonia dhe Lituania tërheqin diplomatë të tjerë nga Bjellorusia

VARSHAVË, 9 tetor/ATSH-DPA/ - Nën presionin e autoriteteve bjelloruse, Polonia dhe Lituania po tërheqin shumë diplomatë të akredituar nga atje, pas largimit të ambasadorëve...

Ekselentët në shërbimin diplomatik/ Pjesë e përpjekjes strategjike për forcim të...

TIRANË, 29 janar/ATSH/ Së shpejti, Ministria për Europën dhe Punët e e Jashtme do të hapë thirrjen tjetër për specialistë e ekselentë të rinj,...

GJERMANI – Berlini: I pajustifikuar dëbimi i diplomatëve nga Rusia

BERLIN, 12 dhjetor /ATSH-AFP/ - Gjermania dënoi sot dëbimin e pajustifikuar nga Rusia të dy diplomatëve të saj në shenjë hakmarrjeje ndaj vendimit të...

RUSI – Moska dëbon dy diplomatë gjermanë

MOSKË, 12 dhjetor /ATSH-AFP/ - Moska njoftoi sot dëbimin e dy diplomatëve gjermanë, në shenjë hakmarrjeje ndaj vendimit të Gjermanisë për kthimin e dy...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA