Ballina Etiketimet Dimal

Etiketim: Dimal

Dimali, pjesë e destinacioneve turistike

TIRANË, 7 gusht/ATSH/ Inaugurohet sheshi qendror i bashkisë Dimal, ish-Ura Vajgurore, ku deri më tani janë rikonstruktuar me fondet e bashkisë së qytetit dhjetë...

Nga sot Ura Vajgurore do të quhet Dimal/ Kryebashkiakja Memaj për...

TIRANË, 24 korrik/ATSH/ Nga dita e sotme qyteti i Urës Vajgurore do të mbajë emrin e qytetit antik të Dimalit, një nga qytetërimet më...

Foto/ “Street Art” në Urën Vajgurore, magnet për turistët nga e...

TIRANË, 24 tetor/ATSH/ Pas Tiranës, Ura Vajgurore është një tjetër qytet që i ka dhënë jetë ndërtesave përmes artit. Investimi i bashkisë së Urës Vajgurore...

FOTO/ Rijetëzimi i qytetit antik/Klosi: Dimali të shpallet zonë arkeologjike e...

TIRANË, 21 tetor /ATSH/ - Dy javë pas diskutimit për nisjen e rijetëzimit të qytetit antik të Dimalit, të rinj, historian dhe arkeologë, përfaqësues...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA