Ballina Etiketimet Di maio

Etiketim: di maio

ITALI – Di Maio përjashton një kufizim të plotë të vendit

ROMË, 10 shtator /ATSH-ANSA/ - Ministri italian i Punëve të Jashtme, Luigi Di Maio theksoi sot se përjashtonte një kufizim total të vendit.  "Përjashtoj një...

ROMË – Yi nënshkruan dy marrëveshje tregtare me Italinë

ROMË, 25 gusht /ATSH-AFP/ - Ministri i jashtëm kinez, Wang Yi e nisi sot vizitën në pesë vende europiane nga Italia, ku nënshkroi dy...

TUNIZI – Di Maio: Italia nuk dëshiron më migrantë të paligjshëm...

TUNIZ, 17 gusht /ATSH-AFP/ - Nuk do të ketë më vend për migrantë të paligjshëm në Itali, paralajmëroi sot ministri i Jashtëm italian, Luigi...

ROMË – Di Maio: Italia pro një reagimi ndërkombëtar në ndihmë...

ROMË, 6 gusht /ATSH-AFP/- Italia është në favor të një reagimi ndërkombëtar pas shpërthimit vdekjeprurës në Bejrut, tha sot ministri i Jashtëm italian, Luigi...

ITALI – Di Maio: Mbështetja e Gjermanisë për çështjen e migrantëve...

ROMË, 3 gusht /ATSH-ANSA/ - Ministri italian i Punëve të Jashtme, Luigi Di Maio falenderoi Gjermaninë për mbështetjen e shprehur përsa i përket çështjes...

ITALI – Di Maio: BE të japë përgjigje konkrete për migrantët

ROMË, 2 gusht /ATSH-ANSA/ - Bashkimi Europian duhet të japë një përgjigje konkrete për migrantët, deklaroi ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio. “Italia kërkon...

Ekipi mjekësor italian në ndihmë kundër COVID-19/ Di Maio: Nuk do...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ - Një ekip mjekësh dhe infermierësh nga Italia dhe një sasi prej 500.000 maskash kirurgjikale mbërriti sot në ndihmë të vendit...

ITALI – Di Maio: Virusi ende mes nesh, të mos ulim...

ROMË, 11 korrik /ATSH-ANSA/ - Virusi është ende mes nesh, të mos ulim vigjilencën, thotë ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio. ''Në këtë krizë...

Di Maio konfirmon mbështetjen e Italisë për perspektivën europiane të Shqipërisë

ROMË, 1 korrik /ATSH/ - Ministri italian i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar, Luigi Di Maio, zhvilloi një bisedë telefonike me kryeministrin shqiptar,...

ITALI – Di Maio: Mbështjetje e plotë për zgjerimin e BE-së

ROMË, 12 qershor /ATSH-ANSA/ - Ka gjenerata të reja në Ballkanin Perëndimor që kanë dëshirë të bëhen qytetarë europianë dhe pse në një moment...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA