Ballina Etiketimet Derbi

Etiketim: derbi

Statistikat/ Nga porta në sulm, analiza e numrave të derbit “Partizani”...

TIRANË, 20 janar /ATSH/ Kjo është java e derbit mes "Tiranës" dhe "Partizanit". Në prag të kësaj ndeshjeje të shumëpritur departamenti i Analizës, Skautizmit dhe...

“Juventus” grumbullon Pjaniç për derbin ndaj “Torinos”

TIRANË, 2 nëntor /ATSH- Arbi Fortuzi/- Miralem Pjaniç është rikuperuar nga dëmtimi dhe trajneri Mauricio Sarri e ka grumbulluar për sfidën e mbrëmjes së...

“Interi” rizgjohet në derbi, mposht “Milanin” 3-2

TIRANË, 18 Mars /ATSH/ -Pas eliminimit zhgënjyes në Europa League, zikaltrit e "Interit" konfirmuan supermacinë e këtyre viteve të fundit në derbin e “Madoninës”...

Ronaldo para derbit me “Torinon”: E fitojmë ne

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ - "Juventusi" nuk ka të ndalur këtë sezon të Serie A. Skuadra e Allegrit ka vetëm një barazim dhe 14 fitore...

FUTBOLL – Legjenda e “Liverpulit”: Shaqiri ka rritur nivelin e lojës...

TIRANË, 30 nëntor /ATSH/ - Xhimi Karager, ish-futbollisti i "Liverpulit" i ka dhënë disa këshilla yllit të skuadrës Xherdan Shaqiri. Karager ka treguar se ka biseduar...

Sot dita e derbit “Partizani”- “Tirana”

TIRANË, 30 nëntor/ ATSH-A. Fortuzi/- Kryeqyteti i Shqipërisë sot do të jetë i mbërthyer nga emocionet e derbit “Partizani”- “Tirana”, që do të luhet...

Derbi “Partizani”-“Tirana”, trajneri Gega: Fitore për tifozët e fanellën

TIRANË, 28 nëntor/ ATSH-A. Fortuzi/- Derbi “Partizani”- “Tirana” ka ndezur atmosferën në kryeqytet. Të kuqtë dhe bardheblutë pritet ti japin jetë një sfidë të...

Bashkia e Gjenovës: Derbi argjentinas të luhet në Itali

TIRANË, 26 nëntor /ATSH/ - Bashkia e Gjenovës në Itali, propozoi që derbi argjentinas midis "River Plejtit"-"Boka Xhuniors", të luhet në stadiumin “Luixhi Ferraris”. Deri...

Sonte derbi “Tirana” – “Partizani”, ja formacionet e mundshme

TIRANË, 28 shtator /ATSH/ - Mbrëmjen e sotme në orën 19:45 në stadiumin “Selmas Stërmasi” luhet derbi i kryeqytetit "Tirana" - "Partizani". Në kampin bardheblu...

Siguria në derbi, Shulku takim me përfaqësuesit e “Partizanit” dhe “Tiranës”

TIRANË, 27 shtator /ATSH/ - Pas takimit të djeshëm në Drejtorinë e Policisë të Qarkut Tiranë, në lidhje me derbin e kryeqytetit "Tirana"-"Partizani", FSHF...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA