Ballina Etiketimet Deklarata

Etiketim: deklarata

Kosto personale nga votimi i ndryshimeve në Kod/ Meta, me fjalor...

TIRANË, 5 tetor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama reagoi sot në Kuvend pas deklaratave të Presidentit Ilir Meta, deklarata të cilat i konsideroi me një...

ITALI – Virologia e njohur: Coronavirusi gjithnjë e më i dobët,...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ - Virologia e njohur italiane, Ilaria Capua, e intervistuar gjatë programit ''In 1/2 ora'' lidhur me koronavirusin thotë se ai...

Cakaj: Platformë të përbashkët me Kosovën për dialogun me Serbinë

TIRANË, 29 tetor/ATSH/Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj thotë se deklaratat e presidentit francez kanë pasaktësi. I ftuar në një...

Hajdari: Kurrë nuk mendoja se do shihja presidentin tonë të sulmonte...

TIRANË, 2 Korrik /ATSH/ -Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar pas deklaratave të Presidentit Ilir Meta kundër ambasadorëve të huaj në vendin tonë. Ajo thekson se...

Djegia e shkollës në Vaun e Dejës/ Shoqata për Autonominë Vendore:...

TIRANË, 28 qershor /ATSH/- Shoqata për Autonominë Vendore, dënon në mënyrën më të ashpër veprimet e dhunshme të ushtruara nga nëpunës të Bashkisë së...

FOKUS – G20-a si soft news

OSAKA, 28 qershor /ATSH-AFP/ - Nga bezdisjet e përhershme të komunikatave të G20-ës deri tek elozhet e Donald Trump duke vijuar me cigaret e...

GREQI – Cipras & Steinmeier: Të nxitim integrimin europian përballë populizmit

ATHINË, 11 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier dhe kryeministri grek, Aleksis Cipras ishin të të njëjtit mendim mbi domosdoshmërinë e një nxitjeje...

OKB – SHBA: Bota të ruajë presionin ndaj Phenianit

NJU JORK, 27 shtator /ATSH-AFP/ - SHBA-ja do të mbledhë sot Këshillin e Sigurimit të OKB-së për të mbrojtur përmirësimin e jashtëzakonshëm të marrëdhënieve...

SHBA – Koreja e Veriut kritikon deklaratat e kreut të OKB-së

NJU JORK, 11 gusht /ATSH-AFP/ - Misioni koreano-verior në OKB ka akuzuar sekretarin e përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres se po bënte...

GJERMANI – Berlini: Ambasadori amerikan të sqarojë deklaratat për konservatorët

BERLIN, 4 qershor /ATSH-AFP/ - Gjermania i kërkoi sot ambasadorit amerikan në Berlin, një i besuar i Donald Trump, shpjegime pasi kishte deklaruar se...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA