Ballina Etiketimet Cokollate

Etiketim: cokollate

Kanë hequr dorë zviceranët nga… çokollata?

ZYRIH, 3 mars /ATSH-ANSA/ - Prodhuesit zviceranë të çokollatave po përballen me shifra shkatërruese për vitin 2020, me konsumin në Zvicër që ka rënë...

E dinit këtë cilësi të çokollatës fondente?

BIRMINGAM, 25 nëntor /ATSH-ANSA/ - Çokollata, veçanërisht ajo fondente, është e pasur me antioksidantë të cilët mund të ndihmojë shkathtësinë mendore duke rritur shpejtësinë...

SOFT NEWS – Ju ka lagur ndonjëherë një shi… çokollate?

OLTEN, 19 gusht /ATSH-ANSA/ - Prishja e një sistemi makinerish për prodhimin e çokollatave bëri që në qytetin zviceran të Oltenit të binte shi...

Çokollata ndikon pozitivisht në shëndetin e zemrës

NJU JORK, 26 korrik /ATSH-AA/ - Çokollata, përveç që e bën një person të lumtur, është gjithashtu shumë e dobishme për shëndetin e zemrës,...

AUSTRI – Grabiten 20 tonë çokollatë

VJENË, 21 nëntor /ATSH-DPA/ Hetuesit austriakë po kërkojnë një grabitës i cili mashtroi një fabrikë në mënyrë që t’i dorëzonte atij një kamion me...

SOFT NEWS – 25 kuintalë çokollatë për Ferrarin e… Schumit!

MILANO, 4 nëntor /ATSH-ANSA/- Një super Ferrari njëvendëshe prej çokollate. Dhe jo një veturë dosido, por modeli F2004, vetura me të cilën arriti numrin më...

SHËNDETËSI – Çokollata me vaj ulliri, shëruese për diabetikët

ROMË, 27 tetor /ATSH-ANSA/ - Një çokollatë speciale, së cilës i shtohet oleouropeina, një substancë e nxjerrë nga vaji i ullirit ekstra të virgjër,...

SOFT NEWS – Vezë, kambana, lepuj dhe çokollata, gjithçka për Pashkë!

TIRANË, 28 prill /ATSH/ - Gjithmonë për Pashkë fëmijët presin me padurim vezët, kambanat, lepurin apo çokollatat. Për besimtarët, Pashkët janë një ngjarje në zemër...

A mund të mendohen Pashkët pa çokollatë ? Gjermania lider në...

BRUKSEL, 20 prill /ATSH-DPA/ - Në të gjithë Bashkimin Europian, pushimet e Pashkëve festohen me një larmi traditash dhe recetash gatimi, por një element...

SOFT NEWS – ”Lumë”… çokollate në Poloni?

VARSHAVË, 9 maj /ATSH-AFP/ - Një kamion cisternë, që transportonte 12 tonë çokollatë të shkrirë, u përmbys sot në një autostadë në Poloni, duke...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA