Ballina Etiketimet Bushati

Etiketim: bushati

Kompensimi i ish- të përndjekurve politikë/ Në 2014-2019 u shpërndan 8.95...

TIRANË, 17 janar/ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati solli sot në vëmendje fondet që janë shpërndarë për kompensimin e ish-të përndjekurve politikë, të...

Llogaridhënia dhe transparenca/ Bushati: Përpjekjet antikorrupsion, çelësi për zhvillimin e mëtejshëm...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ “Korrupsioni është një fenomen mjaft sfidues për politikën sot dhe përpjekjet e përditshme për të minimizuar këtë fenomen janë të nevojshme...

“Nuk jemi parti familjare”/ Bushati: PS, e vetmja forcë që punon...

TIRANË, 5 janar/ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati deklaroi sot se "Partia Socialiste që prej vitit 2017, kur ka drejtuar e vetme, ka...

“Fushata e zgjedhjeve të 25 prillit jo normale”/ Bushati: Do zhvillohet...

TIRANË, 25 dhjetor /ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati u shpreh se,"në kushtet e situatës së krijuar nga pandemia, takimet elektorale janë zhvilluar...

Zerimi i rentës minerare/ Bushati: Synojmë të mos eksportohen minerale metalore...

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/ Grupi i mineraleve metalore që përpunohen në vend nga 1 janari përjashtohet nga renta minerare për një periudhë 3-vjeçare. Sipas deputetit të...

Dhurata për fëmijët e punonjësve të Policisë së Shtetit/ Bushati: Mirënjohje...

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/  Festat e fundvitit vijnë me shumë dhurata për fëmijët e punonjësve të Policisë së Shtetit. Kryetari i Partisë Socialiste të Tiranës, Ervin...

Ligji për regjistrin e llogarive bankare, moment kyç në formalizimin e...

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë shqyrtoi sot projektligjin “Për regjistrin qendror të llogarive bankare”. Relatori Ervin Bushati gjatë fjalës së tij në Kuvend u...

Bushati: Komisioni i Venecias certifikon përputhshmërinë e legjislacionit me standardet e...

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati deklaroi sot se Komisioni i Venecias ka certifikuar përputhshmërinë e legjislacionit me standardet e Kodit...

Bushati: Janë pjekur kushtet për të sjellë në tregun ekonomik shqiptar...

TIRANË, 2 dhjetor/ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati deklaroi sot se shtyrja e afatit për miratimin e p/ligjit “Për amnistinë fiskale dhe penale...

Buxheti 2021/ Bushati: Vitin e ardhshëm investime të mëdha për të...

TIRANË, 16 nëntor/ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati, deklaroi sot se vitin e ardhshëm do të kemi investime të mëdha për t’iu përgjigjur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA