Ballina Etiketimet Burg

Etiketim: burg

Manja: Angazhim për riintegrimin dhe risocializimin e të dënuarve

TIRANË, 28 nëntor/ATSH/- Me rastin e 28-29 Nëntorit, ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka qenë në burgun e Fierit, së bashku me disa prej...

Mbyllet Zaharia, nis transferimi i 319 të burgosurve, Manja: Premtim i...

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ Ka nisur sot transferimi i personave me masë shëndetësore nga Zaharia në drejtim të burgut të Shën Kollit, ku dy blloqe janë...

FUTBOLL – Benzema dënohet me një vit burg për shantazh

PARIS, 24 nëntor /ATSH/ - Karim Benzema, sulmuesi i Francës dhe i “Real Madridit”, u shpall fajtor për shantazh seksual ndaj një futbollisti tjetër...

2 vite burg dhe konfiskim të pasurive, Apeli lë në fuqi...

TIRANË 22 shtator /ATSH-I.Vata/ Ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla dënohet me 2 vite burg për fshehje dhe mosdeklarim të pasurisë. Gjykata e Posaçme e Apelit...

MINSK – Liderja e opozitës bjelloruse dënohet me 11 vite burg

MINSK, 6 shtator /ATSH-DPA/ - Kreu i opozitës bjelloruse, Maria Kolesnikova u dënua sot me 11 vite burg për rolin e saj në protesta...

SARAJEVË – Ndalohet me ligj mohimi i gjenocidit serb

SARAJEVË, 24 korrik /ATSH-DPA/ - Mohimi i gjenocidit të Srebrenicës 1995 dhe lavdërimi i kriminelëve të dënuar të luftës së shpejti do të jetë...

A mund të arratisesh nga burgu me… kripë e piper?

NJU DELHI, 21 korrik /ATSH-DPA/ - Shtatë të burgosur, të cilët vuanin dënimin në një burg indian, arritën të arratiseshin pasi neutralizuan rojat e...

BJELLORUSI – Kundërshtari i Lukashenkos, opozitari Babariko dënohet me 14 vite...

MINSK, 6 korrik /ATSH-DPA/ - Më shumë se një vit pas arrestimit, ish-bankieri dhe figura e shquar e opozitës bjelloruse, Viktor Babariko u dënua...

FUTBOLL – Mjekimi i pakujdesshëm i Maradonës mund t’i kushtojë vite...

BUENOS AIRES, 21 maj /ATSH-DPA/ - Në më pak se gjashtë muaj pas vdekjes së futbollistit legjendar argjentinas, Diego Armando Maradona, zyra e prokurorit...

GJKKO shpall vendimin: 2 vite burg dhe 5 vite përjashtim nga...

TIRANË, 20 maj /ATSH – I. Vata/ Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar dënoi sot me 2 vite burg dhe 5...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA